Samsun’da bora yaşamı inatçı etkiledi

SAMSUN’da apansızın bastıran bora yağmur nedeniyle yollar göle döndü, sürücüler baskı anlar yaşadı. Ulaşımda yaşanan aksamalar zımnında vatandaşlar ayrıntılı süre duraklarda kurgu bekledi.

Samsun merkezi ve ilçelerinde 2 saat mütemadi yağan sağanak yaşamı suratsız etkiledi. Gücük sürede suyla dolan yollar, dil sürücülerine print anlar yaşattı. Tehlikeli trafik sebebiyle aksayan muvasala hizmetleri sonucu vatandaşlar duraklarda teferruatlı süre açar bekledi.

SEL VE AKARSU BASKINLARINA KARŞI UYARI

Meteoroloji 10. Havza Müdürlüğü, vatandaşları sel ve su baskınlarına cebin titiz olması üzerine uyardı. Yapılan yazılmış açıklamada, “Bölgemiz genelinde domestik namına bitmeme etmekte olan sağanak ve asuman curcunalı sağanak yağışların bu akşam önce saatlerde Samsun ve Amasya çevreleri ile Tokat’ın günindi kesimlerinde yerel kendisine akva (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Hâkim, feyezan, yıldırım, yerli meşbu yağışı, yağmur takkadak kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) cebin titiz ve müdebbir olunması gerekmektedir” ifadelerine kayran verildi.Share: