Şarampole yuvarlanan otobüsteki 40 yaşama yaralandı! Şoförün ifadesi fenomen oldu

Rize’den Zonguldak’a tutum halinde olan M.E. yönetimindeki 22 FM 053 plakalı yaya otobüsü Bartın’ın Akçamescit köyünde kontrolden çıkarak şarampole devrildi. Kaymakamlık sonrasında çevredekilerin ihbarı üstüne bölgeye çok sayıda 112, AFAD, Jandarma ve Itimat ekibi irsal edildi. 37 yolcusu ile 3 personeli kâin ve ağaçlara çarparak durabilen otobüsteki yolcular çevredeki vatandaşlar ile ekiplerin otobüsün camlarını kırması sonucu çıkarıldı. Yaralılar görüngü yerindeki ilk müdahalelerinin peşi sıra ambulanslarla Bartın Ihtişam Hastanesine kaldırıldı.

“DURUMLARI GAYET İYİ”

Hastanede tedavisi devam fail yaralıları konuşma fail Bartın Valisi Nurtaç Arslan, “Rize’den Zonguldak Ereğli istikametine giden şehirlerarası otobüs firmasına ilgilendiren bire bir otobüs nedenini belirleyemediğimiz bire bir sebeple devrildi. Otobüste görevliler ile birlikte 40 güç vardı. Tedarik gayeli bilcümle yolcuları hastaneye getirdik. Şu dakika durumları gayet iyi. Birkaç çıngı hafif yaralımız var sıyrıklarla atlatan. Tedarik gayeli bazen hastalarımızı nezaret altında tutuyoruz. değme etki, can dem kaybımız yok. Hepimize esbak olsun. Kazanın mekanizma şekliyle ilişik araştırı anket bitmeme ediyor.” açıklamasında bulundu.

ŞOFÖR “DALMIŞIM” DEDİ

Devrilen yolcu otobüsünün vinçlerle kaldırılması üzere mücahede başlatılırken otobüs şoförü M.E.’nin önce ifadesinde ‘dalmışım’ dediği öğrenildi. Mavera yandan bazı yolcular şoförün uzun süredir direksiyon başında olduğunu tez etti. Kazaya ilgili başlatılan anket bitmeme ediyor.

Share: