Siirt’te cevvaliyet sınırını aşan sürücülere gidiş geliş kazalarıyla ilgilendiren amme spotu izletildi

Siirt’te, “Hızını azalt ömrünü uzat” sloganıyla gerçekleştirilen trafik uygulamasında, yordam sınırını aşan sürücülere gidiş geliş kazalarıyla ilgilendiren amme spotu izletildi.

İl Bitirmiş Komutanlığınca Kurtalan yağız yolundaki arama noktasında yapılan uygulamada, durdurulan sürücülere gidiş geliş güvenliği hakkında bilgi verildi.

Uygulamaya katılan Ilbay Osman Hacıbektaşoğlu, ekiplerle sürücülere emniyet kemeri takmaları ve atiklik yapmamaları konusunda uyarıda bulunarak, trafik kuralları ile ilişik broşür dağıttı.

Kurallara uyan sürücülere mütenevvi hediyelerin verildiği pratikte, çabukluk sınırını aşan sürücülere ise gidiş geliş kazalarıyla ilişkin 2 dakikalık kamu spotu izletildi.

Sürücülerden Erek Çelik, gazetecilere, uygulamanın haddinden fazla hayır olduğunu söyledi.

Jandarmanın bu uygulamasının henüz üstelik yaygınlaştırılması gerektiğini tabir fail Çelik, “Ayırt etmeden ivinti sınırını aştım. İzletilen amme spotunda araçların hızına bakarak ilçe oranının arttığını ve insanlarda balaban benzeri külfet oluşturduğunu gördüm. çıktı daha tetik olacağım.” dedi.

Yunus Emre Alataş da uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Günce hayatta ayırt etmeyerek cevvaliyet yapıyoruz. Jandarmaya yordam yapmamamız amacıyla yaptığı bu hatırlatmadan hava teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: