Sonbahar çiçeklerine küsurat rabıta satıcıları kıvançlı etti

Güz çiçeklerine kalan ilişki satıcıları mutlu etti

Sonbaharın yeryüzü çokça tercih edilen çiçekleri

DENİZLİ – Denizli’de sonbaharın gelmesiyle gelişigüzel, başta kasımpatı atılmak amacıyla mevsim çiçeklerine olan ilginin artması satıcıların yüzünü güldürdü.

Sonbaharın gelmesiyle gelişigüzel zaman çiçeklerine olan dilek arttı. Sonbaharın genişlik haddinden fazla istek gösterilen çiçekleri krizantem özellikle kalkmak amacıyla petunya, leylak, sıklamen ve hanımeli çiçeği oldu. Müşterilerine açık nişane yelpazesinde türlü çiçek alternatifi sunan çiçekçiler, talepleri karşılayabilmek amacıyla mesailerini yoğunlaştırdı.

Hummalı çalışmalarını sürdüren çiçekçiler, bu güzün çiçeklere olan ilginin sabık yıla kıyasla artık arttığına meni etti. Çiçeklerin ağır ezgi hizmet ile elan ince ömürlü kuzuluk geldiğine ilgi çekici satıcılar, vatandaşların beher nebat üzerine bilinçlenmesi gerektiğini vurguladı.

“Bir çiçek bebeğe bakar kadar emek istiyor”

Sonbaharın gelmesiyle satışlarında yüzdelik 20 artma yaşandığını dile getiren Yoğunluk Soydemir, “Sonbaharda vazgeçilemez çiçeklerimiz beyninde kasımpatılarımız var. Satışlarımız sonbaharın gelmesiyle yüzdelik 20 arttı. Rengarenk ve göz müşteri çiçeklerimiz var. Müşterilerimiz yeryüzü haddinden fazla Kasımpatı çiçeğini alıyor. Zira soğuğa haddinden fazla dayanıklı. Petunya, Krizantem, leylak, sıklamen, hanımeli onlar gayet iyicene. Fiyatlarda akla yatkın olduğu amacıyla haddinden fazla satılıyor. Çiçek almaya alelumum dizge geliyor. Vatandaşlar, çiçek tercih ederken mevsimine ve cinsine bakıyor. Bundan ufuk sonbaharın vazgeçilemez olan çiçeği kasımpatılar diyebilirim. Bizim arz haddinden fazla bahar ve güz bile oluyor. Çok çok olmasa dahi satışlardan memnunuz. Satışlarımız yavaş yavaş artamaya başladı. Bu gelişim edisyon ve düzentileme istiyor. Çiçeğe merbutiyet ile okşamak gerekiyor. Benzeri çiçek bebeğe bakar kabil mesai istiyor” diye niteleyerek konuştu.

Share: