400 yataklı vagon Bartın Cesamet Hastanesi inşaatında sona yaklaşıldı

400 yataklı Bartın Mehabet Hastanesi inşaatında sona yaklaşıldı

BARTIN – Bartın’de yapımı bitmeme eden 400 yataklı vagon Ihtişam Hastanesi inşaatında sona yaklaşılırken DOĞRU Öğür Kadro Başkanvekili ve Bartın Saylav Yılmaz Tunç 2023 yılının geçmiş 6 ayında hastanenin tamamlanarak hizmete alınacağını söyledi.

Bartın’da 400 akak kapasiteli kendisine inşa edilen ve ihtiyaca göre yatak kapasitesinin 575’e çıkarılabileceği hastanede icraat devam ediyor. Sert inşaatın yüzde 90 tamamlandığı şifahane; anjiyografi merkezi, ağırbaşlı bakım servisleri, evgin servis bölümleri, diyaliz servisi, ameliyathaneler ve poliklinikleriyle dev bire bir sağlık kompleksi namına Bartın’ın yanı sıra çevre illerde yaşayan vatandaşlara bile hizmet verecek.

2023 yılının önceki 6 ayında bakım vermeye başlaması planlanan dev keyif kompleksi 127 bin metrekarelik aynı alanda ve 95 bin metrekare sadık alana erbap olacak.

Hastanede 66 ağırbaşlı hizmet yatağı, 24 diyaliz ünitesi, 24 ameliyathane, 3 ayrı ivedili servis bölümü ve 58 ivedili servis yatağı ile 138 poliklinik odası düz alacak.

730 araçlık berrak ve merbut otoparkı bulunacak olan hastanede kalp ameliyatları ve anjiyo hizmetleri dahi verilebilecek.

Hastane inşaatında incelemelerde bulunan ve inşa çalışmalarının iri benzeri bir anda sürdüğünü anlatım fail AK Parti Takım Başkanvekili ve Bartın Saylav Yılmayan Tunç yaptığı açıklamada, “Bartın 400 yataklı vagon Devlet Hastanemizin kapasitesi 575 yatağa yükseltilebilecek şişman tıpkısı sağlık kompleksi. 127 dönüm arazi üstünde 95 bin m2 sınırlı alana topluluk olacak büyük tıpkısı hastane inşaatında daha çok anif inşaatın yüzde 90’ının tamamlandığını ve iç teçhizat çalışmalarının de belli bire bir aşamaya geldiğini ve 2023’ün önce 6 ayında inşaat çalışmalarının tamamlanarak Bartın’a ve bölgemize de hizmet verebilecek şişman bire bir esenlik kompleksini kazandırmış olacağız. 575 yatağa yükseltilebilecek 400 yataklı projede 66 tehlikeli bakım yatağı, 138 poliklinik odası, 24 diyaliz, 24 ameliyathane, 3 ayrı ivedi servis bölümü, 58 ivedi servis yatağı var. Toplam 730 araçlık bariz ve sadık otoparkı var” dedi.

Bronz açıklamasında hastanenin mekân illere dahi bakım vereceğini kaydederek, “Bartın site merkezinin de kamu orta durumunda çok akıllıca ayrımsız arazide hem Bartın şehrine hem birlikte kasaba illere bile bakım verebilecek nazik bire bir esenlik yatırımı. Ben buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Sağlık Bakanımıza ve yapı yeri dahi etkin yüklenici firma yetkilileri ve işçilerimize teşekkür ediyorum, kolaylıklar diliyorum. Süfli Bartın’ın heybetli benzeri ihtiyacı ve bölgemizin muhteşem ayrımsız ihtiyacı kaldırılmış olacak. Bu hastanemizde bilcümle branşlar bakım verecek. Anjiyo, kalp ameliyatı de karışma tutmak amacıyla bilcümle branşlarıyla sağlık hizmetinin bütün gerekleri burada teknolojinin serencam imkanlarıyla birlikte Bartın Heybet Hastanemizde vatandaşlarımıza en birinci sınıf afiyet hizmetinin ulaşması sağlanmış olacak. Ego esasen etkin arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Gene Cumhurbaşkanımıza ve Sağlık Bakanımıza bu iri yatırımı Bartın’a kazandırdıkları amacıyla haddinden fazla haddinden fazla teşekkürname ediyorum” şeklinde konuştu.

Share: