Bartın Heybet Hastanesinin eskimemiş yılda açılması planlanıyor

Bartın’birlikte inşaatı süren 400 yataklı vagon Bartın Celal Hastanesinin 2023’ün ilk yarısında açılması planlanıyor.

YANLIŞSIZ Fırka Ekip Başkanvekili ve Bartın Mebus Yılmayan Bronz, Şiremişçavuş Mahallesi’nde 2018’de temeli atılmış ve yapımı devam eden şifahane inşaatında incelemede bulundu.

Burada müteahhit firma yetkililerinden bilgelik kayran Bronz, gazetecilere, çalışmaların alçak şekilde sürdüğünü söyledi.

Hastanenin 400 yataklı vagon planlanmasına rağmen 575 yatağa çıkabilecek kapasitede olduğunu, altyapısının buna bakarak yapıldığını nâkil Tunç, “127 bin dönüm toprak üzerinde tıpkısı alana mensur edilen hastanenin merbut alanı 95 bin metrekare olacak. Hastanenin anif inşaatının yüzdelik 90’ı tamamlandı ve çöz tesisat çalışmaları dahi belli bire bir aşamaya geldi. Bartın Ihtişam Hastanesini 2023’ün önce 6 ayında tamamlayarak Bartın’a ve bölgemize şişman ayrımsız esenlik kompleksini kazandırmış olacağız.” diyerek konuştu.

Şehir hastanesi seviyesindeki hastanenin Bartın ve çevresine hizmet edecek modern, şişman ayrımsız afiyet kompleksi olacağını dile getiren Tunç, şöyle bitmeme etti:

“138 polikliniği olacak, sayrılarevi evgin servisleriyle kadın, çocuk ve majör müstacel servisleri ayrı ayrı olacak şekilde mensur ediliyor. 24 ameliyathanesi ve 66 güç bakım yatağı olacak. Aynı anda 24 cerrahi müdahale bu hastanemizde olabilecek. 24 diyaliz ve 3 ayrı ivedi servis bölümü olacak. 730 araçlık meydanda ve ilişkin otoparkı var. Hastanemizde bilcümle branşlar hizmet verecek. Anjiyografi, duygu ameliyatı dahi dahil olmak için sağlık hizmetlerinin kamu gereklilikleri burada son teknolojik imkanlarla sağlanmış olacak.”

Bronz, Bartın ve çevre illerden sevklerle gelebilecek hastaların tedavi ve ameliyatlarının yapılabileceği keyif kompleksi inşaatının aceleci bire bir şekilde sürdüğünü belirterek, “Bu nazik yatırımı Bartın’a kazandıran özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan atılmak için Esenlik Bakanımıza teşekkürname ediyoruz.” dedi.

Share: