7,7 Büyüklüğündeki Zelzele 10 İli Vurdu… CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Afad Başkanlığı’nı Mülakat Ederek Hikmet Aldı

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afet ve Müstacel Format Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) Ankara’daki merkezine gelerek Kahramanmaraş ve 10 ilde yaşanan depremle ilgili icraat hakkında bilgelik aldı. Kılıçdaroğlu, AFAD’da Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay ve AFAD Başkanı Yunus Sezer ile görüştü.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde bu sabah saat 04.17’dahi meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki hareket, 10 ilde etken oldu. Saat 13.24’te bile biçim üssü Elbistan olan 7,6 büyüklüğünde ikinci aynı yer sarsıntısı henüz meydana geldi. Zaman itibariyle depremlerde bin 651 yurttaşın yaşamını yitirdiği açıklandı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, depremlerin kolaylıkla ardından AFAD’tan randevu talep etmiş, akşam ezanı saat 17.15’te yaptığı açıklamada, “AFAD’tan randevu talebinde bulundum. Şu temel kadar bir aktarılma olmadı. Nedenini gayet iyi biliyorum. Bunlar zaman için tek makro değil” demişti.

Edinilen bilgiye göre; Kılıçdaroğlu, açıklamasının üzerinden kestirmece iki buçuk saat bilahare AFAD Başkanlığı’na davet edildi. Kılıçdaroğlu ve beraberindeki CHP Heyeti, Ankara’daki AFAD Başkanlığı’na gelerek gelişmelere ait vukuf aldı. Kılıçdaroğlu, AFAD’da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve AFAD Başkanı Yunus Sezer ile görüştü. Kılıçdaroğlu, mülakat sonrası tıpkısı izah yapmadı.

Kılıçdaroğlu’na musahabe sırasında; CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Şampiyon ve CHP Umumi Komutan Başdanışmanı Bahir Demir zevcelik etti.

Share: