Ağrılı besici, deprem bölgesine hayvan bilimi için tıpkı tır sarıkız gönderdi

Ağrı’nın Taşlıçay ilçesinde besicilik özne Mustafa Aldemir, “asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen çiftçilerin hayvanları amacıyla tıpkı tır sırlar bağışladı.

Valilik ile İl Facia ve Ivedili Uzanım Müdürlüğü koordinesinde depremzedelere yönelik ölçülü müzaheret kampanyasına kentteki vatandaşlardan destekler artarak devam ediyor.

Taşlıçay ilçesi Kötü Toklu köyünde besicilik fail Mustafa Aldemir, hayvanlarına kışın beslemek amacıyla depoladığı otların balaban bölümünü yer sarsıntısı bölgesindeki çiftçilere çarpmak istediğini yetkililere bildirdi.

Bunun üstüne köye gönderilen tıra, vatandaşların desteğiyle denk halindeki otlar yüklendi. Arkası Sıra tır, sarsıntı bölgesine gönderildi.

Kaymakam Fıkdan Topaca ve Şehremini İsmet Taşdemir da köye her an duyarlılığından periferi Aldemir’e teşekkür etti.

Besici Aldemir, depremden periferi çok üzüldüklerini söyledi.

Zelzele bölgesine ellerinden geldiğince yardım göndermeye çalıştıklarını belirten Aldemir, “Otumu Tanrı rızası amacıyla yer sarsıntısı bölgesine gönderdim. Dünya ve dünya malı beni aldatamaz. Yer Sarsıntısı bölgesindeki köylerde besiciler da zor günler geçiriyor. Sunma azından bu otlarla hayvanlarını beslerler. Dullarımız ve kalbimiz onlarla. Cenabıhak yardımcıları olsun.” diye niteleyerek konuştu.

Share: