Ardahan’ın yerel lezzetleri yer sarsıntısı bölgesine destek için Pendik’te görücüye artık

Ardahan’ın yöresel lezzetleri zelzele bölgesine bindi üzere Pendik’te görücüye artık

İSTANBUL – Ardahan’ın lokal lezzetlerinden kalın kafalı hitit, bal ve kaşar, bu nöbet depremin yaralarını iletilmek için Pendik’te görücüye artık. Dernekevi yiyeceklerin satışından elde edilecek gelirin ayrımsız kısmı ile curcuna amacıyla hazırlanan atkılar, rozetler ve birçok sembolik ürünlerin satışından elde edilen gelirin topu topu depremzedelere ulaştırılacak.

Ardahan’ın yerel lezzetleri, bu defa depremin yaralarını soldurmak için Pendik Kurtköy’birlikte görücüye bundan sonra. 9 – 19 Mart tarihleri arasında yapılacak etkinlikte Ardahan’a başmaklık, embesil hitit, bal ve kaşar peyniri stantlardaki yerini aldı. Kur’an-ı Bonkör tilaveti yapılan etkinlikte banak bile dağıtıldı. Stantlardaki lezzetlerin satışından elde edilecek gelirin benzeri kısmı zelzele bölgesine bağışlanacak. Antrparantez festival üzere hazırlanan atkılar, rozetler ve bir nice simgesel ürünlerin satışından elde edilen gelirin bütünü ise depremzedelere ulaştırılacak.

Etkinliğe katılan Sinan Öztürk, “Burada kazanılan paranın tıpkısı miktarının hareket bölgelerine arkalama adına gideceğini duyduk. Tıpkı yardımımız katkımız olsun diyerek geldik” dedi.

Yasemin Balkaş, “Depremzedeler gelirin aynı kısmı gönderiliyormuş. Tığ bile yardım için alışveriş yapmaya geldik. Karadut sucuk kaşar aldık” dedi.

Etkinliğe Pendik Kaymakamı Görüntü Kayaç, siyasal parti temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katılma gösterdi.

Share: