Ateş Parçası bisikletçiler pedalları Develi’den Yahyalı’ya çevirdi

– Kankızıl bisikletçiler pedalları Develi’den Yahyalı’ya çevirdi

KAYSERİ – Erciyes Arsıulusal Kere Velespit Yarışları Grand Prix Kapuzbaşı etabı ile bitmeme etti. Aç çiftteker takımları 113 km uzunluğundaki mukavemetli parkurda ayaklık çevirdi. Müsabakalar Grand Prix Develi etabı ile bitmeme edecek.

Kayseri Erciyes dünyanın ciharıyek yanından mevrut aç sporcuların mücadelesine tayf olmaya bitmeme ediyor. Arsıulusal Bisikletçiler Birliği -UCI ve Türkiye Derrace Federasyonu öncülüğünde, Erciyes Faziletli İrtifa ve Spor Turizmi Derneği organizasyonu ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Erciyes A.Ş ve Spor A.Ş. Yahyalı Belediyesi, Develi Belediyesi, Tomarza Belediyesi, Ürgüp Belediyesi destekleri gerçekleşen Arsıulusal Erciyes Nöbet Çiftteker Yarışları’nın ikinci gününde Grand Prix Kapuzbaşı etabı gerçekleşti.

Kayseri Üniversitesi Develi Seyrani Kampüsü önünden başlayan müsabakalar, Yahyalı İlçesinde sona erdi. Velespit sporcuları 113 km uzunluğundaki parkurda kaide çevirdi. GP Kapuzbaşı etabında Türkiye bambaşka gelmek için Amerika, Malezya, Kuveyt, Cezayir, Özbekistan, Kazakistan ve Güney Afrika gibi ülkelerden mevrut arzulu bisiklet takımları yarıştı.

Müsabakalar sonunda Sakarya BB Spor Kulübü’nden Ukraynalı Mykhaylo Kononenko bir numara, Kazakistan’ın Almaty Derrace Takımı’ndan Daniil Marukhin ikinci, Malezya’nın Terengganu Polygon Cycling Team takımından Anatolii Budiak üçüncü oldu. Sunma tüvana sporcu ödülünü ise Cenup Afrika’nın Protouch Velespit Takımı’ndan Callum Ormiston elde etti. Adım elde fail sporculara düzenlenen tören ile madalya ve kupaları ikram edildi.

Erciyes Arsıulusal El Velespit Yarışları Cumartesi günü Grand Prix Develi ve Alışveriş günü Grand Prix Kapadokya etapları yapılacak.

Share: