Aydın’da gençler Bocce’de arak döktü

Aydın’da her yıl nazik aynı heyecana görüntü olan meslek sporları müsabakaları, bocce branşında düzenlenen yarışmalarla devam ediyor.

Aydın İncirliova Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün aile sahipliğinde planlı ve iki bölüm süren turnuvaya kızlarda 11 erkeklerde ise 15 bando uğraş gösterdi. Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı Meslek Sporları faaliyetleri programında vadi düz ve rastgele sene düzenlenen Okul Sporları Gençler Bocce İl müsabakalarına yüzlerce sporcu katıldı. Sporcular müsabakaları süresince ellerinden gelen gayreti göstererek madalya ve kupa üzere arak döktü.

Turnuvada kızlarda Nazilli Asımın Nesli Küçük Asya İmamhatip Lisesi birinci, Nazilli Şehit Sümer Bahir Küçük Asya Lisesi ikinci, Buharkent Belediyesi Anadolu Lisesi üçüncü ve Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi dördüncü oldu. Erkeklerde ise Söke Adnan Menderes Mesleksel Teknik Küçük Asya Lisesi birinci, Koçarlı Adnan Menderes Anadolu İmamhatip Lisesi ikinci, Nazilli Menderes Küçük Asya Lisesi üçüncü ve Buharkent Belediyesi Anadolu Lisesi dördüncü oldu.

Aydın Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü Ekol Sporları Bocce Çoluk Çocuk Kız-Erkek İl müsabakasında dereceye giren takımlar 30-31 Mart’ta Denizli’de yapılacak takım müsabakalarında Aydın’ı mandepsi edecek. – AYDIN

Share: