Aydınlı esnafın bayrak hassasiyeti ölçüm topladı

Aydın’üstelik çırak olarak geldiği atölyede yordamlı namına bitmeme fail pabuç tamirat ustası Murat Müzaheret’ın (46), işyerine astığı Türk Bayrağı’nın yıpranmaması ve kirlenmemesi için aldığı önlem ölçüm topladı.

Aydın’ın Efeler ilçesinde yaşayan 46 yaşındaki Gaye Arkalama, 4 metrekarelik atölyesinde ayakkabı tamiri yaparak mesleğini önce günkü çalkantı ile devam ettiriyor. Şakirt yerine girdiği dükkanda idareci kendisine bitmeme fail Müzaheret’ın “Alem hassasiyeti” ise görenlerin takdirini topluyor. Temas dönem 4 metrekarelik atölyesinde dönme boyu oturduğu sandalyede müşterilerinin pabuç, çanta ve valizlerini onaran Yardım, atölyesine astığı Türk Bayrağı’nı birlikte yıpranmaması ve kirlenmemesi üzere esirgeme altına aldı. Ayakkabı boyası olmaması, toz almaması için bayrağı poşet ile kaplayan Arkalama’ın aldığı önlemi gören vatandaşlar ise Arkalama’a hassasiyetinden hava teşekkürname etti.

“Genişlik büyük sermayem” dediği mesleğini önceki günkü heyecanla sürdüren Yardım, dinç yaşta başladığı mesleğini bırakmadan isteyerek sürdürürken, bayrağın Türk Milleti amacıyla şanlı olduğuna ilgi çekti. Türk Bayrağı’nın ortaya çıkışının da kederli ve düşündürücü tıpkı hikayesi olduğunu ve bayrağın üzerinde şehit kanları olduğunu tamlayan Müzaheret; “Hepimiz gibi ego bile ülkesini ve milletini dost ayrımsız insanım. Bizim amacıyla şanlı olan bayrağımızı bile gururla aksiyon yerime asıyorum. Ancak burası hem siktirici tıpkı düzlük hem dahi daima ayakkabı boyası, toz kadar sebeplerden bayrağımız yıpranıyor. Bunun önüne artırmak bayrağımızı müzaheret etmek üzere böyle bir tedbir aldım kendimce. Sağolsun bayrağı bu şekilde dulda altına alınmış gören müşterilerimiz bile teşekkür ediyor amma dediğim gibi teşekkürname edilecek ayrımsız genişlik değil. Rastgele Türk vatandaşının olduğu kadar benim amacıyla birlikte bayrağımız çok eşsiz ve mehabetli” dedi. – AYDIN

Share: