Nilüfer’den tam idraksiz çevrim

Nilüfer Belediyespor, Sultanlar Ligi 9. hafta maçında Entelektüel Büyükşehir Belediyespor’u konuk etti. Bursa temsilcisi, 2-0 geriye düştüğü maçta, kebir bire bir vurdumduymaz dönüşe imza atarak rakibini 3-2 yendi.

Misli.com Sultanlar Ligi’nde savaşım fail Nilüfer Belediyespor Eş Uçan Top Takımı, 9. haftada Münevver Büyükşehir Belediyespor’u ağırladı. Cengiz Göllü Voleybol Salonu’ndaki maça Nilüfer Belediyespor, 3 Aralık Dünya Engelliler Haset cihetiyle “Sahne Edebilirsen, Yapabilirsin!” pankartı ile çıktı.

Mücadeleye aktif başlayan Kültürlü Büyükşehir Belediyespor, karşılaşma başında 5-0’lık sekans yakaladı. Bu sonuca engelleme üzere Nilüfer Belediyespor er mola aldı. Koyuverme dönüşü rakibini durduran Nilüferli voleybolcular, kategori ortalarında rakibini yakalasa dahi önceki seti 25-21 kaybetti. İkinci sete de Iye ekibi hareketli başladı ve bu seti bile 25-21 kazanarak, setlerde 2-0 öne geçti.

Nilüfer Belediyespor, kötü gidişata maçın üçüncü setinde sonuç verdi. Sete baskılı başlayan Nilüfer ekibi, file önünde üstünlüğü yakaladı ve skoru, 9-4’e getirdi. Karşılaşmanın ilerleyici dakikalarında Nilüfer Belediyespor, rakibinin ataklarına denk veremeyince maçta 13-13’lük muadele sağlandı. Konuk kol, ardından 20-15 öne geçti. Afet kırana geçen mücadelede Nilüfer Belediyespor, 6-0’lık saf yakalayarak aradaki farkı kapattı ve kategori sonlarına avantajlı girdi. Nilüfer ekibi, bu seti 25-23 alarak setlerde durumu 2-1’e getirdi.

Dördüncü sete 11-3 gibi hızlı benzeri sarrafiye yapan Nilüfer’in sultanları, maç boyunca hem defans hem atakta istediklerini sahaya yansıttı. Nilüfer, bu seti 25-22 kazanarak, müsabakayı tie-break setine taşıdı.

Kazananın belli olacağı tie-break setine de Nilüfer Belediyespor, etken başladı ve yer değişimine 8-5 önde girdi. Düz değişiminden sonrada baskın oyununu sürdüren Nilüfer temsilcisi, bu seti zorlanmadan 15-8 kazanarak maçtan 3-2 galip ayrıldı.

Nilüfer Belediyespor, 8 maçta 4. galibiyetini alarak puanını 11’e yükseltti. Ligde tıpkısı karşılaşma eksiği mevcut Nilüfer Belediyespor, 8. sırada saha aldı. Nilüfer Belediyespor, 7. hafta tehir maçında 7 Antrakt Çarşamba haset saat 14.00’te, PTT ile Cengiz Göllü Uçan Top Salonu’nda karşılaşacak. – BURSA

Share: