Ayvalıklı atletler Türkiye Şampiyonası öncesinde buluştu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinin millî ve arsıulusal şampiyonalarda elde ettiği başarılarla sesini duyuran Ayvalık Atletizm Spor Kulübü 16 Kasım’birlikte İstanbul’bile düzenlenen Bölgesel Kros Ligi yarışmalarında kazandıkları şampiyona kupasının sevincini Ayvalık Belediye Başkanı Mutlu Reşit ile paylaştı.

Ayvalık Belediye Reisi Mutlu Olmuş; “Atletizm dünyanın sunu eski sporlarından biri, Ayvalık bu spora çok akla yatkın ayrımsız düzlük. Doğal alanları ve gusto parkları bu spora ergonomik. Atletizm kulübümüze oldukça destek olup, bu sporu kentimizde elan dahi geliştirmeye çalışıyoruz. Sporcularımız kazandıkları kupaları bize getirdiler çok mutluyuz. 17 Aralık’ta Türkiye Şampiyonası’na katılacaklar, onları destekliyor ve güveniyoruz. Ayvalık’taki umum gençlerimizi ve ailelerini dahi spora, kulüplerimize katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Başbuğ yardımcılığını ve antrenörlüğünü Milli Sporcu Bağımsız Milletvekili Saz Şairi Pamuk’un yaptığı kulüp, 16 Kasım’de İstanbul’üstelik planlı Lehçe Kros Ligi yarışmalarında U-18 kızlar kategorisinde kesim şampiyonu U-16 kızlar kategorisinde mıntıka ikincisi ve U-14 erkekler kategorisinde havza ikincisi oldu.

Türkiye finallerine katılmaya doğruluk kazanan Ayvalık Atletizm Spor Kulübü 17 Aralık’ta Ankara’bile düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’nda ter dökecek.

Bölge şampiyonluğu kupasını Komutan Mutlu Ergin’e takdim fail sporcular, destekleri için Ayvalık Belediye Başkanı Mutlu Reşit’e teşekkürname ettiler.

Ayvalık Belediyesi Soluk Yiğit Sosyal Tesisleri’nde spor etkinlilerini ve antrenmanlarını gerçekleştiren Ayvalık Atletizm Spor Kulübü Ayvalık’ta 12 yaş ve vücut eksiksiz gençleri bünyesinde spor yapmaya davet ediyor. – BALIKESİR

Share: