Bartın’da TOKİ basamak kurası heyecanı yaşandı

Bartın’bile TOKİ göz kurası heyecanı yaşandı

BARTIN TOKİ eliyle Bartın’birlikte düz yazı edilecek 850 konut üzere kura çekişilişi gerçekleştirildi. Vatandaşların kilolu ilgi gösterdiği ad çekme çekilişinde doğruluk sahibi olanlar balaban mutluluk yaşadı.

Cumhuriyet Altını tarihinin en iri sosyal bölük projesi olan ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projesi dahilinde Bartın’dahi 400, Amasra ilçesinde 100 ve Kozcağız beldesinde 350 oluşmak amacıyla hep 850 ev düz yazı edilecek. TOKİ vasıtasıyla inşa edilecek 850 göz üzere türe sahiplerinin belirlenmesi için kura çekilişi Bartın Umum Eğitim merkezi salonunda gerçekleştirildi. Konutlar üzere 16 bin 689 başvuru geçerli referans sağlandı. Vatandaşlar kura çekilişine ağır sıklet bandaj gösterdi. Kura çekilişinin yapıldığı salon daima dolarken bir nice vatandaşta ad çekme çekilişini yapı dışına kurulan dev ekrandan takip etti.

Ad Çekme çekilişi öncesinde mütekellim Bartın Valisi Nurtaç Aslan, “Zaman, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Altını tarihinin sunma koca ve en nazik içtimai basamak projesi yerine duyurduğu “İlk Evim, İlk İş Yerim” Projesinde vatandaşlarımızın ev sahibi olmaları yönünde mefret benzeri etap atıyor ve ilimiz amacıyla ad çekme çekimini gerçekleştiriyoruz. Öncelikle ad çekme törenimize hepiniz filinta geldiniz diyorum. Sosyal azamet olma anlayışının tıpkı gereği adına sonuç 20 yılda TOKİ aracılığıyla ülkemize ve ilimize metin çokça basamak, amme bakım binası ve toplumsal donatılar kazandırılmıştır. “İlk Evim, İlk İşyerim Projesi” ile hayata geçirilecek hane ve işyeri seferberliğiyle dahi insanımızın aile ve işyeri sahibi olması kolaylaşacak, kira öder kabil mal sahibi olmaları sağlanacaktır. Bilindiği için Cumhurbaşkanımız eliyle car edilen Cumhuriyet tarihinin sunma nazik sosyal ev projesine başvurular, 14 Eylül-31 Ekim tarihleri arasında alınmıştı. Ülkemiz genelinde olduğu gibi, ilimizde da vatandaşlarımız Projeye büyük aynı ilgi gösterdi. İlimiz genelinde Bartın Merkezde 400, Amasra’bile 100 ve Kozcağız’birlikte 350 göz başlamak için zaman toplanmış 850 konut amacıyla ad çekme çekeceğiz. 400 konut için 13930, 100 ev üzere 1553, 350 bölük için 1206 vatandaşımızın başvurusu kabul edildi. Bugün burada birkaç sonradan çekilecek kuralar ile ocak sahibi olacak parçalanmamış vatandaşlarımıza evlerinin ömre bedel olmasını diliyorum. Cenabıhak ödeme kolaylığı versin. Nahif adı çıkmayanlara bile bildirme güdük sürede gönüllerinden geçen habbe yıldız olmasını Balaban Rabbimden diliyorum. Bu ihtisas ve düşüncelerle, hakeza aynı projenin uygulanmasına önderlik eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve koordinesini sağlayan Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Garaz Kurum’a şükranlarımı sunuyor, projenin ilimizde gerçekleşmesinde emeği güzeşte herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından başlayan ad çekme çekiminde geçmiş talihlileri belirleyen topları Bartın Valisi Nurtaç Aslan çekti. Kuradan isimleri çıkan vatandaşlar büyük neşe yaşarken mutluluklarını telefonla aradıkları yakınlarıyla paylaştı. Emekliler kategorisinden müracaat fail ve kura sonucu basamak sahibi olmaya adalet kazanan Ahmet Yılmayan, “Valla çokça mutluyum. Bu üçüncü katılışım benim. Talih bugüne oldu. Allah devlete bozulma vermesin. Eksantrik diyecek tıpkısı şeyimiz yok.” Şeklinde konuştu.

Share: