Başkan Atmaca, “Osmaneli hızlı tıpkı değişim sürecine girdi”

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Delice, Osmaneli-Bursa-Bandırma- Balıkesir YHT’nın başlamasıyla sanayicinin, özge illerden basamak ahzetmek isteyen vatandaşların taleplerinin yoğunluğu ile ilçenin aceleci tıpkı değişim sürecine girdiğini söyledi.

Münür Delice, yaptığı açıklamada, Osmaneli-Bursa-Bandırma-Balıkesir YHT’nın başlamasıyla alay malay ilçelerine benzeri bile durak yapılacağını söyledi. Bu gestalt sonrası ilçenin geri hizmet tıpkı şekil konuma geleceğini anlatan Komutan Delimsirek, “Osmaneli; Derince, Gemlik, Bandırma limanlarına yakınlığı, Bursa, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Eskişehir, Düzce, Kütahya illerimizin merkezinde ayrımsız alanda meydan alması zımnında yeğleme edilirken benzeri da Osmaneli YHT istasyonu projesinin devreye girmesiyle çokça elan ayar kazanmıştır. Sanayicinin vahim talebiyle ilçemizde Birleştirme Uran Bölgesi (OSB) tevessü alanı da dolma noktasındadır. Bakir uran alanlarını ekincilik alanlarının dışında Büyükyenice-Sekerman arasında 5 milyon metrekarenin üzerinde düz kayran kâin OSB’ye ilave edilmelidir. Bununla ait çalışmaları sürdürüyoruz. Başka yandan mevcut uran alanlarımıza arttırma edilebilecek Osmaneli-Selimiye-Keremali arasındaki bölgede dahi önceki uygulamalardan geriye kalan alanlar için uran parsel çalışmalarımız sürmektedir” dedi.

“4’üncü TOKİ 400 basamak projeleri kıymetlendirme aşamasında”

Açıklamasında 4’üncü Şişko Hane İdaresininse (TOKİ) değerlendirme aşamasında olduğunu tamlayan Başbuğ Şahin, “Osmaneli’nde alelacele uran yatırımları gerçekleşirken 3’üncü TOKİ 300 basamak inşaatı start aşamasında, 4’üncü TOKİ 400 konut projelerimizde değerlendirme aşamasındadır. Esasen özel sektörümüz konut yatırımlarına bitmeme etmektedir. Serencam tıpkısı ayda belediyemizce 100 hane için inşaat ruhsatı verilmiştir. Osmaneli İlçemizde 3 sene süresince arz birkaç 4 bin-5 bin nüsha konuta ihtiyaç vardır. Alelhusus bakir bölük alanları ve uran alanlarını açarken bürokrasimizin iri desteklerine ihtiyacımız bulunmaktadır. Unutmayalım kim tıpkısı kentte ne olması gerektiğine öncelikle o ilçede aktif ahali karar verir. Evcil yöneticiler kendisine kamu yöneticilerimizle bu konuda birlikte akım ediyor ve ilçemizin geleceğini planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Komutan Delice, açıklamasına, “Osmaneli ilçemizde bakir göz alanları yerine bozuk TOKİ bölgesi, Hapis Tepesi ve Çobandere civarı ve üstleri, Osmaneli MYO karşısından başlayarak Boyalıca’dan Günüören Köyümüze ve Beşevler’e uzanan bölge, CP karşıları ve Belenalan misil ayrımında yolun dal kısmında artan bölgede ve Selimiye köyümüze akilane imar çalışmasını yürütüyoruz. Dayanak etütlerini yaptırdığımız ve sarsıntı riski sıfır bu bölgeleri derhâl imara açacağız” şeklinde bitmeme etti.

Komutan Delimsirek, Osmaneli halkının, Günüören, Selimiye, Selcuk, Büyük Yenice köylerinin yer, tarla ve tıpkı gayrimenkullerini değerlendirmeden geçmiş belediyenin mamure bölümüne danışmaları gerektiğini belirterek açıklamasını sonlandırdı. – BİLECİK

Share: