Baştan Bolluk Partisi Genel Başkanı Erbakan, Ağrı’da partisinin diyar kongresinde konuştu Açıklaması

Yeniden Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, “Erbakan hocamız, bilcümle siyasi hayatı boyunca ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla uğraş etti.” dedi.

Fatih Erbakan, Veca El Yetişek Müdürlüğü Salonunda düzenlenen partisinin 2. Kolay İl Kongresi’nde, babası Necmettin Erbakan kadar her ırktan ve herhangi bir kesimden insanın dertleriyle dertlendiklerini söyledi.

Bununla gelişigüzel hal göndermek için yola çıktıklarını belirten Erbakan, şöyle konuştu:

“Erbakan hocamız, hep siyasi hayatı boyunca ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla savaşım etti. Onun üzere Balkı’nın Kayseri’den, Bingöl’ün Konya’dan, Diyarbakır’ın üstelik Sakarya’dan ayrımsız farkı yoktu. Başkaca ve hassaten Maşrık ve Güneydoğu Anadolu illerinin artık ihtiyacı olduğundan muhit siyasal hayatı boyunca arz büyük hizmetleri ve yatırımları bu bölgeye yaptı. Cenabıhak bereketli bereketli yağmur etsin. Allah binlerce kat razı olsun. Tafsilatlı yıllar süresince boşlama edilmiş, üvey evlat muamelesi görmüş illerimiz Erbakan hocamız sayısız tesis kazandı. Çünkü bağlılaşım hoppadak lafla olmaz. Bu sevginin hayata geçmesi için fiili namına çalışmalar ve aşama kovmak gerekir. Erbakan hocamız, bu sevgisini lafta ve güya tıpkı bağlılık olmadığını atmış olduğu adımlarla gösterdi.”

İstanbul Sözleşmesi’nden bahseden Erbakan, şunları kaydetti:

“Kadın kadına, eş erkeğe evliliklerin resmi ve hukuki altyapısını sağlamak için imzalanan bir sözleşmedir. Cenabıhak koruma. Sebep o sözleşmede ocak kayırıcı demiyor birlikte partnerler diyor. Aile insan arasındaki yol değil, ebeveyn arasındaki sürat değil, hastalık partnerler arasındaki çabukluk deniliyor. Çünkü partnerde karı ayvaz olma şartı yok. Eş erkeğe bile kuma oluyor. Kadın kadına da müşterek oluyor. Dünyaevi ve nikah olması şart değil. Beraber yaşasan da partner oluyorsun. Sülale kavramı denen tıpkısı deyim kullanmıyor. Eş içi sürat demiyor. Karı içi şiddet diyor. Böyle aynı sözleşmeyi ‘meclis çoğunluğunu elde edersem deklare etmek geçmiş işim olacak’ diyen ayrımsız altılı ganyan masadan bu ülkeye ve bu millete aynı hayır sağlık mi Allah aşkına, tabiatıyla kim gelmez.”

fiks menü ile gidilen seçimde mevcut başkan Okumuş Kuruş, yeniden komutan seçildi.

Program, Erbakan’ın partisine katılan kullanılmamış üyelere rozet takmasıyla sona erdi.Share: