CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun, Demirtaş afişinin önünde gurur vermesine Bahçeli’den aksülamel: Türkiye’ye yer kıraat küstahlığı

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde gittiği Elazığ’üstelik, ziyaretin birden öncesinde kentin ara sıra noktalarına Kılıçdaroğlu ve CHP’li vekillerin daha geçmiş kullandığı ifadeleri içeren afişler asıldı. Bu afişlerde ” Diyarbakır, Kürdistan’ın tıpkı parçasıdır, “Hangi efsus ki Türkiye Azerbaycan’a yardım ediyor” ve ” Selahattin Demirtaş’ın göğsüne itibar madalyası takacağım” kadar cümleler vadi aldı.

KILIÇDAROĞLU UĞRUNDA AFRA TAFRA VERMİŞTİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise namına müteveccih aksülamel için asılan bu afişlerle azamet vererek “Bay Kemal’in şehre ziyaretini ateşlendirmek üzere, değme yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde on paralık umursamam Saray provokasyonlarını; fakat kırıcı olan husus şu ki, bu şizoit provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın alıngan kalplerinin hangi olacağını kimesne düşünmüyor” ifadelerini kullanmıştı.

BAHÇELİ’DEN SERT TEPKİ

MHP Umumi Başkanı Azamet Bahçeli, “2023’e Akilane: Aday Belli, Karar Açık” ünlü kategorik hava toplantıları kapsamında Erzurum’de yaptığı mitingde Kılıçdaroğlu’nun o afişlerden birinin önünde foto çektirmesine bile değindi.

Bahçeli açıklamalarında şunları söyledi:

“Kılıçdaroğlu geçmiş konuşmasında, ‘Selahattin Demirtaş’ın Osman Kavala’nın başıboş bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız’ demişti. Ulan Kılıçdaroğlu bu yetkiyi nereden alıyorsunuz? Kimlere tasarı veriyorsunuz? Cezaevinde mevcut tıpkısı terör suçlusunu şüphesiz dışarı çıkaracaksınız? Söyleyin bana, Demirtaş PKK’lı değil mi? Demirtaş bölen değil mi?

“GAKKOŞLAR DERSİNİ VERDİ”

Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde Elazığ’a gitti, Gakkoşlar dersini verdi. Kılıçdaroğlu’nun Demirtaş’a onur madalyası takacağım sözü deklare edildi. CHP’li bire bir milletvekilinin ve benzeri zamanda Kılıçdaroğlu’nun aut yöntem başdanışmanının Türkiye maatteessüf Azerbaycan’a arkalama ediyor diyerek yaptığı açıklama dahi gözler önüne serildi. Bu pankartlarda yazılanların hepsi doğrudur, hatta daha ilavesi vardır.

“TÜRKİYE’YE MEYDANA KIRAAT KÜSTAHLIĞI”

Birlikte Kılıçdaroğlu’nun Demirtaş’a şeref madalyası takacağım sözünün kayıtlı olduğu afişte afra tafra vermesi, ‘barışacağız’ demesi, Türkiye’ye meydan okuma küstahlığıdır. Ası önünde paylaştığın foto, PKK’lı teröristlerle görmeden çektirilmiş karı fotoğrafıdır. Yurt haini Demirtaş’a minnettarlık görüntüsü, seninleyim mesajıdır.”Share: