ÇALAP PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu Kilis’te ziyaretlerde bulundu

Özgür Sevgili Partisi (ÇALAP PAR) Umumi Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Kilis’te ziyaretler gerçekleştirdi.

Yapıcıoğlu, Kilis 7 Meyan Stadyumu’nda kurulan çadırlardaki depremzedeleri görüşme ederek, depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Tanrı’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara birlikte ivedili şifalar dileğinde bulundu.

Depremlerden sunu beş altı etkilenen yerlerden birinin Kilis olduğunu rapor fail Yapıcıoğlu, “Bari bu birey kayıpları birlikte olmasaydı. Büyük bir nâr ile cebin karşıyayız. Cenabıhak, böyle teessürat ayrımsız elan yaşatmasın. Tedavisi devam fail yaralılarımız var, onlara ivedili şifalar diliyorum.” dedi.

Bir dakika ilk sarsıntı psikolojisinden ayrılmak ve normale çağrıştırmak gerektiğini vurgulayan Yapıcıoğlu, şunları kaydetti:

“Müzaheret çalışmalarında milletimiz haddinden fazla gani tıpkı sınav verdi. Özellikle sivil sosyete kuruluşları, yardım faaliyetlerinde kâin cemiyet ve vakıflar çokça aheste tıpkı çaba ortaya koydu. Çokça şükür, bu üstelik bizim üzere tıpkısı avunç kaynağı oldu. Çökme tahammül yahut kontrol kurtarma çalışmalarına katılan herkese teşekkürname ederim. Dünyadan ve memleketin temas yerinden yardımlar geldi. Hayat normale dönünceye kadar bizim birlikte yardımlarımız devam edecek.”

Share: