CHP’li Şahin’den Nazır Koca’ya Kent Hastanesi Çıkışı: Vakit Kaybetmeden 5 Patrona 3 Bakanlığın Bütçesini Aktarıyorsunuz

CHP Balıkesir Mebus Fikret Delicesine, Esenlik Bakanı Fahrettin Koca’yı TBMM’birlikte site hastaneleri üzerinden “14 şerha şehir hastanesinin maliyeti 8 milyar lira. Çabucak bu sene 8 milyar liralık maliyet için 2,5 bilyon teklik icar ve hizmet bedeli ödüyorsunuz. Yatırım maliyetini 3 yılda karşılıyorsunuz ama 25 sene ifa yapacaksınız. Hastalık 23 sene fazla ifa yapıyorsunuz? 14 kent hastanesini hoppadak 5 patrona 2023 yılında 3 bakanlığın bütçesini aktarıyorsunuz” diye niteleyerek eleştirdi.

TBMM Umumi Kurulu’nda İçişleri Bakanlığı, Keyif Bakanlığı ile Karı ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı 2021 Yılı Stabil Adisyon Kanun Teklifleri ile 2023 Yılı Bütçe Yasa Teklifleri görüşülüyor.

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Delice, Keyif Bakanlığı bütçesi konusunda yaptığı konuşmada, Icra Vekili Fahrettin Koca’ya “Hekimlerin çalışmasını engelleyen bir Esenlik Bakanlığı hangi ülkede var? Kıran yapmacıklı hekimler, sülükçü, hacamatçı kaynarken siz hekimlerin ameliyat yapmasını kuşkusuz yasaklarsınız? Yasaklarla keyif hizmetlerini yönetmeniz türlü değil. Unutmayın kim siz aynı zamanda erkin müteharrik hekimlerin de bakanısınız ve cerrahların savaşta birlikte ameliyat yapması engellenemez” dedi.

Şahin, kent hastaneleri üstüne dahi eleştiride bulunarak, “Kamu kaynaklarını yandaş şirketlere aktarmanın paravanı namına kullanıyorsunuz. Bu nedenle temelli suretle özellikle AKP Umumi Başkanı ve siz Sayın Nazır doğmak için aynı defans refleksi içindesiniz. Yaptığınız açıklamanın defans mekanizmasının suçluluk psikolojisi olduğunu biliyoruz. Tıpkısı şairin söylediği gibi, cümle biliyor geminin su aldığını, hep biliyor kaptanın domates dolması söylediğini ve hep biliyor site hastaneleri üzerinden kamunun soyulduğunu” diyerek konuştu.

Mecnunca, şehir hastanelerinin maliyetini göstererek, “14 pasaj şehir hastanesinin maliyeti 8 bilyon teklik. Hoppadak bu yıl 8 milyar teklik maliyet için 2,5 bilyon liralık kira ve bakım bedeli ödüyorsunuz. Envestisman maliyetini 3 yılda karşılıyorsunuz ama 25 sene ödeme yapacaksınız. Hastalık 23 sene fazla ifa yapıyorsunuz? 14 kent hastanesini hoppadak 5 patrona 2023 yılında 3 bakanlığın bütçesini aktarıyorsunuz” diyerek vurguladı.

Share: