İnternetten dil kiralamak isterken dolandırıldı

Batman’üstelik zihayat 4 yavru babası Muhterem Güç, askerdeki oğluna sürpriz ziyaret yapmak üzere kiraladığı miftah şirketi vasıtasıyla dolandırıldığını encam sürdü.

Şırnak’ta 4 aydır askerlik özne oğlunu kullanmak için açkı kiralamaya etkin Saygıdeğer Çetin (42), oğluna şaşırtı beğenmek üzere internet üzerinden vesile kiralamaya çalışırken dolandırıldığını iddia etti. Kızının İstanbul’dahi üniversite okuduğunu ve kendisini gezmek amacıyla Batman’a geldiğini nâkil Yavaş, kızıyla alay malay Şırnak’ta askerlik görevini yerine getiren oğluna şaşırtı açmak için dil isticar etmek isterlerken cali konuşu tıpkısı miftah şirketine denk geldiklerini ve dolandırıldıklarını dile getirdi.

Alçak, “Oğlum Şırnak’ta asker, kısaca 4 aydır görmüyoruz. Oğlumla kızım İstanbul’bile babamın yanında kalıyorlar. Kızım darülfünun öğrencisi, Batman’a beni ziyarete geldi. Dedik oğlumuza sürpriz yapalım, ince zamandır görmüyoruz. Çarşamba günü vasıta kiraladım. Cuma haset uzlaştırıcı almaya gittim, dediler kim dil yok. Tığ da küçümseme vermiştik, komutanlarını aradık. Kızım da çokça heveslendi baba gidelim diye. Ben birlikte burada Batman’üstelik apayrı açacak bulamayınca internetten araştırdım. İnternetten bilinen köklü firmaya başvurdum. Biz çakmasına denk gelmişiz. İsim bir, belirtke bir, fotoğraflar tıpkı, yemeden içmeden telefon numaraları farklı. Tığ da bunlarla irtibata geçtik. 760 teklik iki günce kiralama ücreti istediler, gönderdik. Dediler, ‘Efendim, aracımızın 2 bin teklik de depozitosu çıkıyor, bunu de gönderirseniz vasıta kapınıza tasdik edilecek.’ Münteha dedik, bu 2 bin lirayı da gönderdik. Ondan sonradan telefonlarımıza cevap verilmedi” dedi.

Daha sonradan da apayrı aynı araç çıkarmak zorunda kaldıklarını nâkil Ağır, “Bu yol dahi cebimizde dünyalık kalmadığı amacıyla, elimizdeki avucumuzdaki gittiği üzere aynı molekül yapamadık. Dolandırıldığım en üst 2 bin lirayı gönderdim. Dekontunu paylaştıktan sonradan ‘kontrol ediyorum, beklemede sıklet dediler.’ Amma ondan bilahare cevap gelmedi. Sıkıntı yazdım, mesajlarım engellendi. Telefonlarıma karşılık verilmedi. Elhak ondan sonradan bankayı aradık. Ama para iade edilir mi edilmez mi orasını bilmiyoruz. O anda çokça keskin oldum. Hakeza aynı şeye şüphesiz düştüm, ağladım. Ne yapacağız hangi edeceğiz bilmiyorum” şeklinde konuştu. – BATMANShare: