CK Enerji Akdeniz Bölgesi çalışanları, afetzede öğrencilerin eğitimleri üzere koştu

CK Enerji’nin Akdeniz Bölgesi’ndeki 85 fahri çalışanı, Antalya’da planlı 18. Uluslararası Runtalya Maratonu’nda kayran aldı. CK Erke Akdeniz, Türk Eğitim Bilimi Vakfı (TEV) ile afetzede öğrencilerin eğitimlerine devam etmelerine destek isnat etmek üzere koştu.

Uluslararası Runtalya Maratonu, 5 Mart Pazar haset 45 ülkeden kestirmece 10 bin kişinin katılımı ile gerçekleşti. Içtimai tartı projelerine verdiği destek ile öne sâdır CK Enerji, maratonda fahri çalışanlarından oluşan takımları ile düz aldı. Akdeniz bölgesindeki şirketlerinin genel müdürlerinin da bulunduğu bando, TEV ile Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere müzaheret etmek amacıyla koştu.

“ATILAN RASTGELE ADIM AFETZEDELER İÇİN”

2017 yılından bu yana STK’lara destek isnat etmek amacıyla maratonda geceli gündüzlü düz düzlük CK Erke’den yapılan açıklamada, “Bu misil maratonun çok farklı tıpkı anlamı var. 6 Küçük Ay haset arka arkaya meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen depremler nedeniyle ülke kendisine iri ayrımsız sıkıntı ve yas içindeyiz. Türkiye geneline yaşanan seferberlik ruhu Arsıulusal Runtalya Maratonu’nu de sardı. Bu sene maratonda atılan seçkin aşama afetzedelere korumak üzere. TEV ile 85 yabanlık gönüllü takımımız afetzede öğrencilerin eğitimleri “Yarıda Kalmasın” diyerek koştu. Iştirak yerine tıpkı el daha hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara ve bütün afetzedelere geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” denildi.

1 ADIM, 1 MALTALIK KOŞUSUYerli ve yabancı ağır katılımla gerçekleştirilen Runtalya’dahi, 42, 21 ve 10 kilometrelik parkurların yanına bu yıl tıpkı parkur de depremden etkilenenlere müzaheret etmek için eklendi. “1 Hamle 1 Maltalik Koşusu” adı verilen 2 kilometrelik parkura, sadece bütün üzerinden ihsan yapanlar ücretsiz katılabildi.

Share: