Depremzedeyi Antalya’ya geldiği çevrim gasp eden şüpheliler tutuklandı

Depremzedeyi Antalya’ya geldiği gün gasp fail şüpheliler tutuklandı

ANTALYA – Kahramanmaraş’taki depremler sonrası ailesiyle birlikte Antalya’ya mevrut depremzedenin 7 bin lirası gasp fail 3 karanlık, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi Kalesalyan köyünde hayatiyetli Tarık Atalar, Türkiye’yi sarsan ve binlerce kişinin ölümüne hastalık olan depremlerde evleri yıkıldı. Eşi ve üç çocuğuyla gelişigüzel Mersin’e yerleşen Atalar, ailesinin psikolojinin az buçuk rahatlaması için 4 Mart Cumartesi haset Antalya’nın Nişan ilçesi Şelale Mahallesi’ndeki akrabalarının yanına geldi. Bire Bir günün gecesinde arabasındaki şarj aletini ahzetmek için apartmandan dışarı sâdır Tarık Ecdat’ın önünü, iddiaya bakarak kendilerini taharri memuru namına tanıtıcı Ahmet Çetinkaya (39), Abdurrahman Kesen ve Fazla Esrar isimli 3 bed keserek, cebindeki 7 bin TL’sini ve kimliğini alıp kaçtı. Fenomen anıysa düzenlilik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Tutuklandılar

Darp edildiğini üstelik gelecek süren Ecdat’ın ihbarın üzerine harekete geçen Kepez İlçe Güven Müdürlüğü Suç Önleme ve Sormaca Büro Amirliği ekipleri, şüphelileri bodur sürede yakalayıp gözaltına aldı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan gaspçılar, adliyeye irsal edildi.

Şüpheliler, çıkarıldıkları gümrük kolcusu sulh hakimliğince tutuklandı.

Share: