DOĞRU Parti’li Özhaseki, Kayseri’de gazetecilerin sorularını yanıtladı Açıklaması

YANLIŞSIZ Öğür Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP Kayseri Milletvekili Dokunaklı Arık’ın, kendisinin 15 milyon liraya yaptırdığını söylediği ve Sayıştayın 2018’den beri bulamadığı güreşçi köprüsü iddiasına ilgili, “Öyle bire bir hatam ve kusurum varsa, Sayıştay raporlarında bana atfedilen böyle benzeri suçlama varsa bugünden itibaren bilcümle yetkilerimden incizap ediyorum. Değilse, bu yalanı söyleyen, bu iftirayı atan değerli doktorumuzu dahi istifaya davet ediyorum.” dedi.

SELIM Öğür Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ile Kayserispor’a bindi ve ustalık direktör Modern Atan’a “Anlı Şanlı olsun” ziyareti üzere pakt tesislerine mevrut Özhaseki, burada gazetecilerin gündeme ait sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, CHP’li Arık’ın “Özhaseki, sen evvel 15 milyon liraya yaptırdığını söylediğin ama Sayıştay’ın 2018’den beri bulamadığı köprüyü anlat?” ifadelerine ilgili değerlendirmesini sorması konusunda Özhaseki, 2-3 yıl önce CHP Genel Merkezi’nden kaynaklı “trol ordusu”nun başlattığı “15 milyonluk güreşçi köprüsü nerede?” sloganıyla üstüne yetişme operasyonu yapıldığını söyledi.

Bunu sonsuz tekrarladıklarını belirten Özhaseki, şöyle konuştu:

“Herhalde Yalova’daki mitingde Eksiksizlik Satış biraz zorda kaldı. Çünkü ‘nazik miting’ diye temas tarafa duyurdular. Milletvekillerinin daima Yalova’evet gittiler. O şişman mitingde üstelik 700-800 güç toplayabilmişler, 200 yaşama de polis güçleri herhalde. şehremini arkadaşımız, mülk başkanı birlikte Yalova Belediyesinden mahkeme kayıtlarına önceki 20 kesir trilyonluk bir hırsızlık var ki başkanı bile bundan ufuk görevden aldılar. ‘Buna üstelik cevap versen’ diye pankart asmışlar. Ego bunu sosyal medyadan paylaştım. Arkadaşlarımızın hoşuna gitmemiş herhalde. Onun amacıyla dersiz topsuz herhangi bir şeyi bire bir torbaya yine doldurarak bahis salatası içerisinde, ‘Sen önce 15 milyonluk şu köprü nerede, onun cevabını ver? Bunu Sayıştay arıyor arıyor bulamıyor.’ diyorlar.”

“Haddinden Fazla kemiksiz namına hodri kayran diyorum”

İftiraya uğramanın tahakküm bir şey olduğunu, ortada bire bir domates dolması bulunduğunu dile getiren Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu biber dolması ya bana ait evet ona ilgilendiren. Hile birlikte hiç kimseye yakışmaz. Adi Sayıştay kayıtlarında benden 15 milyonun hesabı sorulmuş, aynı köprüye ben 15 milyon lira güreşçi köprüsü yapıldı diye para vermişsem ve o köprü yoksa arasında, böyle benzeri sahtekarlık varsa bugünden itibaren saylav sıfatımdan incizap ediyorum. Sosyete önüne aynı daha çıkmayacağım. Böyle bir dalavere yeter doğrusu amma değilse iftira eden insanın bile şahsiyeti, namusu, şerefi varsa benim söylediğimi söyleyip simultane istifa etmesi lazım. Alelade çokça şaibe ayrımsız öz. Eş koca insanlarız. Yalan yakışır mı böyle ayrımsız şeyde. Varsa belgeleri sunsunlar, bilgileri ortaya atsınlar. Konu kalabalığına getirmesinler. Çokça kesin tıpkısı özdek söylüyorum, öyle aynı hatam ve kusurum varsa, Sayıştay raporlarında bana atfedilen böyle benzeri itham varsa bugünden itibaren hep yetkilerimden çekilme ediyorum. Değilse, bu yalanı belirten, bu iftirayı atan altın doktorumuzu bile istifaya nida ediyorum. Sıkılgan herif böyle yapar. Haddinden Fazla açık namına hodri yer diyorum.”

Kayserispor’a destek

Basın mensubunca, Kayserispor’a desteğe ilişkin görüşleri sorulan Özhaseki, güzeşte hafta içerisinde kulüpte gerçekten bire bir bastırık olduğunu anlattı.

Futbolcuların maaşlarının yatmasının lüzum ettiğini tamlayan Özhaseki, şunları kaydetti:

“O yatmazsa boşta kalacak, uyarı çekecek arkadaşlar vardı. Haklılar, dünyanın ciharıyek yanından gelen profesyonel futbolcular sonunda burada hangi yaparlar? Karşılık üzere oynarlar. Bunu çokça saf bloke etmek lazım. O bedeli veremeyecekseniz, o çocukları çağırmayacaksınız. Bu şehrin borcu kendisine görülür. Bunu bir Berna Bayan’ın borcu namına, Kayseri yönetimindeki 3-5 kişinin borcu yerine, onların ödemesi müstelzim tıpkısı değer namına göremezsiniz. Kayserispor ile hepimiz övünüyoruz, kıvanç ediyoruz. Sonuçları hususunda hepimiz tartışıyoruz. İyi çıktığında, keder çıktığında ayrımsız şeyler söylüyoruz hepimiz. O zaman bizim da elimizi taşın altına koymamız geçişsiz. Serencam bulduğumuz formüllerle çokça şükür bire bir müzaheret kampanyası başlattık kocaman firmalardan. Bunu herhalde Berna Karı gittikçe açıklar, belki 1-2 dönme zarfında söyler, protokoller imzalar. Orda 2-3 periyot önce futbolcuların aylıkları yatırıldı, rahatladılar. Önümüzdeki günlerle ilişik birlikte bazıları ile yeniden temaslarımız var. İnşallah futbolcuların uyarma çekmesine lazım kalmadan hepsinin borçları gününde ödenecek artık.”

Share: