Edirne’den gücük güdük

Edirne Belediyesi, riskli ve ciddi çığır alanlarında müteharrik işçilere Mesleksel Ustalık Belgesi kazandırmaya devam ediyor.

Belediyeden yapılan bağlanmış açıklamaya göre, Edirne Belediye Reisi Recep Gürkan, kılgı ve kuramsal adına gerçekleştirilen sınavlarda kalburüstü olan personele belgeleri düzenlenen törenle takdim etti. Atatürk Kültür Sarayı ve Uray Konservatuarı’nda planlı törene 363 personel katıldı.

Başkan Gürkan belge almaya doğruluk kazanan personeli kutlama etti.

Basketbolda hazırlık maçı oynandı

Keşan Belediyespor Basket Takımı tedarik maçında Lüleburgaz Akademispor’u 82-74 yenik etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Belediye Reisi Mustafa Helvacıoğlu, sporcuları tebrik ederek, başarının devamını diledi.

Sporun ve sporcunun beraberinde olduklarını tamlayan Helvacıoğlu, “Kulübümüz geçmiş ilk kestirmece 6 takımın katılacağı Domestik Lig’üstelik savaş edecek, sonrasında birlikte burada muvaffakiyetli kendisine Bölgesel Tor Lig’e yükselecek. Biz topluluk olarak buna içten inanıyoruz ve başaracağız.” ifadelerini kullandı.

TBB vasıtasıyla münakasa semineri verildi

Keşan ilçesinde, Türkiye Belediyeler Birliği’nce (TBB) eksiltme birimi personeline seminer verildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Keşan Belediyesi Yakınlarında Sesler Konferans ve Temaşa Salonu’nda gerçekleştirilen seminerde, TBB Umumi Kâtip Yardımcısı Halil İbrahim Azak personele konuyla ilgili bilgiler verdi.

Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Özçınar birlikte şehremaneti ekiplerinin güncel gelişmeler ve yönetmelikler ile ilgili süreçleri yakından izlem etmesi üzere icraat yaptıklarını belirtti.

Belediyenin bakım kalitesinin arttırılması için bakım içi eğitimlerine iri önem verdiklerini ifade fail Özçınar, “Belediyemizde planlı aksiyon ve işlemlerin hızlı, bilcümle, eskiden ve problemsiz şekilde sürdürülmesi bizim için haddinden fazla heybetli. Yurttaş memnuniyetine önem verdiğimiz ölçüde bire bir zamanda şehremaneti personelimizin eğitimini da önemsiyoruz.” diye niteleyerek kaydetti.

Share: