Eğitim Bire Bir Sen’de değiş rüzgarı

Eğitimciler Birliği Sendikası (Terbiye Tıpkı Sen) Ilkgüz ve Ekim aylarında elçi ve idare seçimlerine hazırlanıyor. Yapılacak olan Eğitim Bilimi Aynı Sen Kayseri Şubesi seçimleri amacıyla önceki izah Gökhan Orak ve ekibinden geldi.

Eğitim Tıpkı Sen binasında gerçekleşen toplantıda, yapılacak olan seçimlerin önemine değinen Gökhan Kalıç, cümle Eğitim Bire Bir Sen üyelerini seçimlerde görüş kullanmaya ve değişim, cüretkâr ve muadele önünde kendilerine destek vermeye çağırdı. Gökhan Orak toplantıda yaptığı konuşmada şu görüşlere meydan verdi:

“Sendikamızın Eylül ve Ekim aylarında delege ve dalavere seçimleri yapılacaktır. Alanda görüşüp fikirlerini aldığımız bir nice meslektaşımız sendikamızda koku değişikliği, teceddüt, daha işlek tıpkı bağlanak ve muadele ortamı ihtiyacına özen çekmektedir. Kırgınlık ve küskünlüklerin bitmesi, kardeşliğin hakim olduğu tıpkısı yıpranmamış döneme vurgu yapılmaktadır. Sahada aylardır bu kardeşliği monte etmek için hız fail meslek büyüğü ağabeylerimizin yaptığı istişarelerle gelinen noktada, kol arkadaşı yerine belirleyeceğimiz kurullarımızla alay malay yola çıkma kararı bırakılmış, istişarelerle gelişigüzel bu kurumlu fariza bana düşmüştür. Bizde zaman şube başkanlığı adaylığımızı yorumlamak amacıyla bir araya geldik. Davetimize icabet ederek katılan kamu meslektaşlarıma teşekkürname ederken, proses çabuk geliştiği için vukuf veremediğim bir nice meslektaşımdan dahi helallik dilerim. Eğitim Bilimi Aynı Sen temelinde eş, eş onuru, medeniyet, doğruluk, namus, hürriyet, dostane aylamak ve adilane pay etmek kavramlarını merkeze almış, değerler sendikacılığını benimsemiş aynı sendikadır. Merhum M. Akif İnan başkanımızın ‘Bizler Görevli Sen’li kendisine erdemliler hareketi olduğumuzu alim aynı kitleyiz ve olmalıyız’ ifadeleriyle nöbet haritasını belirleyen sendikamızın, bu misyonuna akla yatkın adına yola çıktığımızı mecmu meslektaşlarımıza yüz kere bildirmeyi hizmet sayıyoruz. Kayseri’mizde sendikamıza yıpranmamış bire bir nefes, kullanılmamış benzeri coşku yedirmek, asıl değerlerimize mecbur kalarak yeni bire bir anlayışla yönetmek, irtibat- beraberlik ve kardeşliği tesis etmek, bütünleyici ve ayrıntılı tıpkı tatlılıkla yekpare üyelerimizi kucaklayarak, bütün birlikte ırgamak üzere bu yola çıktık. Rabb’imiz çıktığımız bu yolda bizlere kişi rızasına uygun bakım etmeyi, seçme sürecinde el birliği hukukuna maksimum çekinmek duymayı şans etsin İnşallah. Müessis umumi başkanımız M. Akif İnan ilkin doğmak üzere, Idarehane Başkanımız Münevver Kalkan’a ve yönetimi müesses üyelerimize hizmetleri için değişik çok teşekkürname ederiz. Rabbimiz bire bir bayrak yarışı olan sendikal hizmetleri yeryüzü başarılı şekilde ki yürütecekse, onun bu hizmette görev almasını lütfetsin İnşallah. Teceddüt, Değiş, Hamle ve Kardeşlik uğrunda yekpare meslektaşlarımızın dua ve desteklerini beklerken, sendikamız gerçek sahibi meslektaşlarımızı büyük bir mücadelelerin eseri olan sendikamıza yeniden topluluk çıkmaya ve düşünce kullanmaya davet ediyorum.” – KAYSERİ

Share: