İBB’nin cenaze aracıyla eroin sevkiyatına 3 durdurma

İBB’nin cenaze aracıyla mızrap sevkiyatına 3 tevkif

Adana’üstelik İstanbul Büyükşehir Belediyesi cenaze aracında 144 kilo 550 gram esrar taşırken yakalanan 2 meşkûk ile onlara Diyarbakır’dan esrarı veren 1 şüpheli tutuklandı

Cenaze ara bulucu sürücülerinden birinin 80 bin teklik borcu olduğu üzere bu işe girdiğini, parayı peşinen aldığını, tütün transfer işini birlikte belediyede çalışan apayrı tıpkı sürücünün söylediği öne sürüldü

ADANA – Adana’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi cenaze aracında 144 kilogram 550 gram duman taşırken yakalanan 2 çirkin ile onlara Diyarbakır’dan esrarı veren 1 zanlı tutuklandı.

Adana Güvenlik Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Mücadele Bölüm Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla savaşım çerçevesinde yürüttüğü çalışmada Tarsus-Adana- Gaziantep otoyolu İncirlik Park alanında İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilgilendiren cenaze aracında 144 kilogram 550 gram tütün taşırken yakalanan Bünyamin S. ve yanındaki Ersin E.’yi ile Diyarbakır’birlikte esrarı veren H.K. isimli nüfus ifadelerinin ardından adliyeye atıf edildi. H.K. Diyarbakır’de ayrıksı zanlılar ise Adana Adliyesinde çıkarıldığı bekçi hazar ceza hakimliği vasıtasıyla tutuklandı. Zanlıların dahi ifadeleri ortaya çıktı.

Cenaze aracının şoförü olan 44 yaşındaki Ersin E.’nin, ifadesinde 10 bin liralık maaşla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Cenaze Hizmetleri Müdürlüğü’nde cenaze aktarım araç şoförlüğü yaptığını söylediği, gine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde şoför olan N. B.’nin kendisine “Şayet Diyarbakır’a giderseniz Diyarbakır’dan tütün gelecek ihtiyacı olan varsa bu işi yapabilir. Diyarbakır’a gideceğiniz zaman beni mesafe istersen o kişinin numarasını veririm” dediğini anlattı.

Birlikte yakalandıkları Bünyamin S.’nin iki evli olduğunu ve bankaya kestirmece 80 bin lira borcu olduğunu anlatan Ersin E., “N.B.’nin eroin transfer işini Bünyamin’e anlattım. O dahi borcumu kapatayım bire bir kereliğini bu işi yapalım dedi. 8 Ekim’bile İstanbul’un belli bölgelerinden 5 cenaze topladık ve saat 19.00 kabilinden İstanbul’dan çıkış belgesi yaptık. Cenazeleri Nevşehir, Kayseri, Adana, Şanlıurfa ve Diyarbakır’a götürecektik. Henüz önce İBB’da şoför olan N.B.den aldığım telefon numarasını aradım ve Diyarbakır’a tığ geliyoruz dedim. Cenazeleri sırasıyla bıraktıktan bilahare 9 Ekim’birlikte Diyarbakır’da son cenazeyi verdik. Elan bilahare telefonla ulaştığım kendisini Davut namına tanıtıcı yaşama ile buluştuk. Davut, bize malın maden olduğunu, 85 kilogram olduğunu İstanbul’a götürdüğümüz bile ise 100 bin liralık efektif vereceğini söyledi. Telefonumda gelen konuma gittim. Şehir içerisinde siteye girer girmez sağlıklı tarafa yanaştık ve bizim yattığımız bölüme çuvallarla-poşetlerle esrarı yükledi ve 100 bin liralık olduğunu söylediği poşeti verdi ve biz oradan lahzada ayrıldık. Tığ Diyarbakır’ı çıkmadan esrardan nişanlık yayılmaya başladı tığ dahi bu çuval ve poşetteki esrarı aracın kayırıcı yük bölümüne aldık. Yolumuza devam ettik o tam Bünyamin paraları saydı. Borcu olduğundan yağlık paranın 85 bin lirasını benim bilgim ile kendisi aldı 15 bin lirasını dahi ben aldım” dedi.

Share: