İletişim Başkanlığı ve Anadolu Ajansından geleceğin iletişimcilerine kılgılı stüdyo eğitimi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Küçük Asya Ajansının (AA), bildirişim fakültesi öğrencilerinin yetiştirilmesi üzere 10 üniversiteden 100 öğrenciye vereceği kullanışlı stüdyo eğitiminin ilki başladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Rum Ajansı, bildirişim fakültesi öğrencilerine yönelik kılgılı stüdyo eğitimi hazırladı.

AA Bili Akademisi koordinasyonundaki eğitimlerin ilki AAtölye’bile Sazak ve Yozgat Bozok üniversitelerinin bildirişim fakültelerinde yetişek gören 20 öğrencinin katılımıyla başladı.

Eğitimlerin açılışında mütekellim AA Veri Akademisi Müdürü Cihangir İşbilir, 10 üniversiteden 100 öğrenciye yetişek verileceğini bildirdi. İşbilir, eğitimlerin, kapsamlı ve çağcıl stüdyonun bütün özelliklerini haiz AAtölye’birlikte ateş parçası gazeteciler tarafından kılgısal olarak verileceğini aktardı.

“Tecrübeleri çevrimli-çırak metoduyla eskimemiş kuşaklara aktarıyoruz”

AA’nın 100 yılı aşan birikiminin gazeteci adaylarına aktarıldığını rapor eden, İşbilir, şunları söyledi:

“Ajansımızın yetişek birimi olan Bilgelik Akademisi’nin düzenlediği çok türlü ve kalifiye eğitimlerle hem gazetecilikteki yenilikleri çokça yakından izlem ediyoruz hem da tecrübeleri maharetli-şakirt metoduyla yıpranmamış kuşaklara aktarıyoruz. Antrparantez uzman karakulak katmak üzere diplomasiden finansa, savunmadan enerjiye, cidal muhabirliğinden malumat gazeteciliğine, su şeş cazibe tekniklerinden dronla fon çekimine varıncaya kadar bir nice eğitim programını icra ediyoruz.”

İşbilir, Haber Akademisinin üniversitelerle ve hele iletişim fakülteleriyle aksiyon birliklerini geliştirmeye devam edeceğini bildirdi.

İki gün sürecek eğitimlerde, iletişim araçları sektörüne kalifiye çalışan kazandırılması amaçlanıyor. Üniversiteler eliyle seçilen kudretli öğrencilere monitör programcılığı, reji eğitimi, spikerlik ve diksiyon teknikleri, greenbox uygulamaları, istikbal tenvir ve fon teknikleri, görüntü yönetmenliği, habercilik eğitimleri ve medya okuryazarlığı, üs ötesi çağda habercilik alanlarında eğitimler verilecek.

Share: