İYİ Tümen Domestik Yönetimler İstişare Toplantısı Samsun’da yapıldı

İYİ Öğür Yerel Yönetimler Başkanlığınca hazırlanan Yerli Yönetimler İstişare Toplantısı, Samsun’birlikte gerçekleştirildi.

İYİ Tümen Yerel Yönetimler Başkanı Stabil Ergun ve Grup Başkanvekili Erhan Ateş Parçası, İlkadım ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafla kardeşçe fail Ergun ve Uz, elan sonradan partililerle İlkadım Belediyesi ÇAGEM Güruh Salonu’nda planlı 5. Yerel Yönetimler İstişare Toplantısında ayrımsız araya geldi.

Ergun, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin borcunun, iktisadi riskleri ve kırılganlığının rastgele güzeşte dolaşma arttığını söyledi.

Türk Lirası’nın son 4 yılda dünyada sunma fazla değer kaybeden mülk birimlerinden biri haline geldiğini öne süren Ergun, “Hasıl odur kim milli paramızın derece kaybı bitmeme edecektir. Pahalılık, TÜİK rakamlarında birlikte yüzdelik 80’leri aşmış durumdadır. Türkiye, bugün dünyanın yeryüzü yüksek enflasyonuna cemaat biraz ülkesinden birisidir. Bu ekonomik dengesizlikler ve bozulmalardan etraf Türkiye’de dirimsel eşitsizliği her an artmaktadır.” dedi.

İYİ Öğür adına Türkiye’yi akse üstüne akse yaratıcı bu sistemden bir dakika geçmiş kurtarmayı ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme kavuşturmayı hedeflediklerini tamlayan Ergun, “Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin yarattığı tamlık bu sorunları, İYİ Fırka iktidarında kuvvetli ve başarılı kadrolarımızla bodur sürede çözebileceğimize inanıyoruz. İktidarımızda insanları bahtiyar ve gelecekten ümitli bire bir büyüklük, demokratik ve gönençli tıpkı Türkiye’yi mensur edeceğiz. İYİ Öğür adına mücadelemizin özü budur.” ifadelerini kullandı.

Erhan Maharetli üstelik Türkiye açısından akıbet mertebe muhteşem benzeri seçime gidildiğini söyledi.

Seçimi alamadıklarında artık Türkiye’nin cümle değişikliğini tartışmayacağını kaydeden Idareci, “Zor benzeri intihap olacak ama başaracağız ve biz sahadayız, siz sahadasınız. Toplumun haddinden fazla kilolu şekilde hem sistemi hem iktidarı değiştirmeye müteveccih tıpkısı isteği var.” diyerek konuştu.

Milletin kendilerine uymazlık görevi verdiğini dile getiren Dirayetli, “Sorunlarına çevirici olmamız gerekir ve bunu ısrarla yapmamız lazım. Bunu Türkiye Şişman Ulus Meclisinde yapıyorsak, Divan üyelerinin birlikte bunu evcil meclisinde yapması geçişsiz.” diye konuştu.

Konuşmaların peşi sıra basın kapalı devam eden toplantıya İYİ Tümen Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Domestik Yönetimler Başbuğ Yardımcıları Burhanettin Kocamaz, Behçet Saatcı ile Mete Eş, İlkadım Belediye Reisi Necattin Demirtaş, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ile Giresun, Kalabalık, Sinop diyar başkanları ve partililer katıldı.

Share: