Keskin yağmur Esenyurt’u vurdu! Caddeler göle döndü, evleri su bastı

Meteorolojinin uyarılarının arkası sıra İstanbul muhtemel boğanak yağmur, güzeşte akşam saatlerinde Esenyurt, Arnavutköy ve Çatalca bölgelerinde etkisini gösterdi.

CADDELER GÖLE DÖNDÜ

Sağanak nedeniyle Esenyurt’ta gâh sokaklarda ve caddelerde akarsu birikintileri oluştu. Bodur devamlı enerjik olan yağmur nedeniyle derelerin suyu yükselirken, akış hızı ise arttı. Caddelerde oluşan su birikintileri zımnında sürücüler ilerlemekte sıklet çekti. Sürücülerin yaşadığı güçlükler ise cep telefonu kameralarına yansıdı.

EVLERİ SU BASTI

Bir binanın bodrum katında kâin ve daha evvel boşaltıldığı öğrenilen daire tamamen sular altında kaldı. Sokaklardaki su birikintileri ekiplerin çalışmalarıyla çekildi. Akçaburgaz Mahallesi’ndeki su baskınları ise dronla hakeza görüntülendi.

“YAĞMUR ŞİDDETLİ YAĞDIĞINDA BODRUM VE BAHÇE KATLARINI AKARSU BASIYOR”

Esenyurt Akçaburgaz Mahallesi sakini Tuncay Kılıç, “Belediyenin yapmış olduğu yağmur akarsu kanallarıyla atılmış su kanallarını bire bir rögara vermesi buradaki evlerin bostan ve bodrum katlarının akarsu basmasına illet oluyor. Baran zehir yağdığında bodrum ve bahçe katlarını akarsu basıyor. Hem dahi 30-40 santim. Esenyurt’ta örnekleri var. Ölen insanlar bile var. Burada tıpkısı dere var. Burada nakıs saat ilk arabalar bölge kabil yüzüyordu” dedi.

BU İLK DEĞİL

2 dönem önce dahi İstanbul’u hava düz bora yağış başta Esenyurt kalkışmak üzere Sarıyer, Arnavutköy, Alibeyköy gibi birçok noktada karı ve hisse senedi yerlerini su basmasına illet olmuştu.Share: