Kırşehir Belediyesi’nin Depremzedeler İçin Başlattığı Yardım Kampanyası Devam Ediyor

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin arkası sıra Kırşehir Belediyesi’nin Kırşehir İl Facia ve Ivedi Format Müdürlüğü (AFAD) ile koordineli yerine başlattığı müzaheret kampanyası devam ediyor.

Kırşehir Belediyesi aracılığıyla başlatılan ve Neşet Ertaş Kültür Tekellüm Merkezi’nde toplanan yardım kampanyasına getirilen malzemeler hızlı tıpkısı şekilde gruplandırılarak sarsıntı bölgelerine atıf ediliyor.

Kampanyaya ulama temin etmek isteyenlerden öncelikli ihtiyaç maddeleri olan süt, makarna, ark bakliyat, konserve, kahvaltılık peynir-zeytin, peşkir, öz, hazır çorba, batarya, emzik-emzik, içlik ve çamaşır, karı mont, bebek bezi, silgi, abdesthane kağıdı, halk sabunu ve kadın ayakkabısına ağırlık vermeleri istenirken; çökertme ısıtıcısı, eldiven, atkı, çizik, çorap, polar battaniye, polar aleniyet daire, kışlık bot, kışlık mont, bebek maması, temiz ped, el feneri, hırsızlık ve kullanılmamış kıyafetler de kabul ediliyor.

Kırşehir Belediyesi aracılığıyla kontrol istirdat çalışmaları üzere sarsıntı bölgelerine gönderilen ekipler birlikte görevlendirildikleri bölgelerdeki çalışmalara sakır sakır devam ediyor.

Share: