Kırşehir Esnaf Odalarından kıyamet bölgesine destek tırları yola bundan sonra

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin peşi sıra bölgede mağdur olan vatandaşlara Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği marifetiyle başlatılan yardım kampanyası bitmeme ediyor.

Esnaf Odaları Birliği Başkanlık binasında esnaflardan ve bağışçılardan mevrut temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu 7 minibüs müzaheret malzemesi ve 1 tır dolusu akarsu kıyamet bölgesine gönderildi. Esnaf ve Sanatkarlar Emniyet ve Kefillik Kooperatifi aracılığı ve esnaf odası başkanlarının oluruyla 500 Bin lira nakdi yardımda bulunuldu. Esnaflardan ve vatandaşlardan gelen yardımlar hazırlanmaya bitmeme ediyor. Battaniye, kışlık kıyafetler, bot, tepe, hazır gıda, ısıtıcı kabilinden ürünler birlik binasında paketlenerek yola çıkmaya amade ağıl getiriliyor.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, yaralarımızı alay malay saracağımızı belirterek, “Milletimiz balaban tıpkı facia yaşadı. Bu edisyon günlerde yediden yetmişe dizge tek kalpgâh oldu. Depremzedelere yardımları yaymak amacıyla bilcümle halkımız seferber oldu. Doğudan batıya kuzeyden güneye cümle aynı acıyı yüreğinde hissetti. İnşallah yaralarımızı hep alay malay saracağız. Arkalama kampanyamızı eş güdümlü eden başta çekmece başkanlarımız, personellerimiz ve yüreği zengin esnaf ve sanatkarlarımıza dostça teşekkürlerimi sunuyorum. Bağlantı ve el birliği içinde bu tahakküm günlerin üstesinden geleceğimize inanıyorum.” dedi. – KIRŞEHİR

Share: