Komandolar Şanlıurfa’dan alkışlarla uğurlandı

Şanlıurfa’birlikte arama kurtarma, arkalama ve kovanlık faaliyetine katılan 2 bin 565 güllabi komando er ve güvenlik korucusu görevlerini tamamlayarak bilcümle gelişigüzel okudukları andın peşi sıra kentten ayrıldı.

Sel afetinin yaşandığı Şanlıurfa’birlikte kontrol istirdat çalışmaları tamamlandı. Bölgeye atıf edilen komando ve asayiş korucuları, evleri, işyerleri, ana yol ve sokakları dolduran çamur yığınlarını temizleyerek vatandaşa apotr oldu. Devletin yekpare imkanlarının seferber edildiği Şanlıurfa’da, yaralar sarılmaya bitmeme ediyor. Selde 16 kişi hayatını kaybetmişti.

Arama kurtarma çalışmalarının bittiği Şanlıurfa’dahi sililik çalışmaları bitmeme ediyor. Çalışmalara Siirt Güllabi Hususi Harekat Taburu, Diyarbakır Bitirmiş Komando birlikleri ve Diyarbakır Asayiş Korucuları, Batman Açıkgöz Komando Er Birlikleri ve Batman Asayiş Korucuları, Mardin Açıkgöz Komando Er Birlikleri ve Mardin güvenlik korucularından oluşan 2 bin 565 güllabi komando er ve asayiş korucuları çalışmalara bindi verdi. Çalışmalarını tümler komando er ve düzenlilik korucuları düzenlenen törenin ardından Komando Er Andını okuyarak Şanlıurfa’dan küçümseyici ayrımsız şekilde ayrıldı. Komando Er andını okuyan askerlere vatandaşlar alkış çalarak teşekkürname etti.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, törende yaptığı konuşmada, komandolara teşekkür ederek, vatandaşın Mehmetçiğin desteği ile daha de güçlendiğini anlatım etti. – ŞANLIURFA

Share: