Konya’dan kısa gelişmemiş

Konya’nın Beyşehir ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Haset dolayısıyla “Kadın gözüyle kadına dair” ışık yarışması düzenlendi.

Beyşehir Hars, Turizm ve Natür Derneği Beyşehir Işık Kulübü marifetiyle seçkin yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen foto yarışması, bu yıl gidiş geliş kazasında hayatını kaybeden ışık kulübü ve cemiyet üyesi Eslem Kurnaz Ecevitçi anısına gerçekleştirildi.

Dernek Başkanı Mustafa Büyükkafalı, yaptığı yazılı açıklamada, yarışmaya Türkiye genelinden 46 fotoğrafçının katıldığını kaydetti.

Büyükkafalı, yarışmada, birinci Sevgin Cingöz, ikinci Mürşide Yiğitlik Çilengir, üçüncü ise Sevilay Yurtsever’e ilgili fotoğraflar olduğunu anlatım etti.

Beyşehir Gölünde yağ balığı avlayanlara ceza

Beyşehir ilçesinde avlanması sene boyu yasak olan yağ balığı avına müteveccih denetimler gerçekleştirildi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, yağ balığının yaka kesimlerde avcılığının yapıldığına müteveccih mütezayit şikayet ve ihbarlar konusunda mücahede başlattı.

Yağ balığı avı yaptığı tespit edilen 7 acemi avcıya birey başı 3 bin 308 liralık, aynı ticari avcıya 5 bin 628 liralık cezası kesildi.

Hüyük’te İstiklal Marşı bilmeden güzel kıraat yarışması düzenlendi

Hüyük İlçe Milli Yetişek Müdürlüğünce İstiklal Marşı’nı ezbere fena hâlde okuma yarışması gerçekleştirildi.

İlçedeki ilkokul 4. sınıf öğrencileri beyninde düzenlenen yarışmada, Güldane Agâh bir numara, Hatice Haykırı Oyanık ikinci, Mehmet Büyük İnce ise üçüncü oldu.

İlçe Milli Terbiye Müdürü Erdoğan Beyaz Zehir, yarışmaya katılan öğrencileri kutlama etti.

Beyşehir’de çiftçiler zirai konularda bilgilendiriliyor

Beyşehir ilçesinde çiftçilik özne dolay sakinleri düzenlenen toplantılarda zirai konularda bilgilendiriliyor.

İlçe Ekincilik ve Orman Müdürlüğü’nün ilçenin rustik mahallelerinde yürüttüğü fellah eğitim bilimi toplantıları bitmeme ediyor.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Ünver ve beraberindeki kültür mühendisleri bu kapsamda Akçabelen ve Sevindik mahallelerinde gerçekleştirilen dikici terbiye toplantısında mahalle sakinleriyle tıpkısı araya geldi.

Kahvehanelerde gerçekleştirilen toplantılarda çiftçiler yer işleme, bitki sağlığı, tarımsal desteklemeler ve düzenlenen projeler karşı bilgilendirildi.

Share: