Mehmet Akif Ersoy mahallesine kullanılmamış otopark yapılıyor

Nevşehir Belediyesi vasıtasıyla Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne içerisinde basket sahasının dahi bulunacağı 3 bin metrekare büyüklüğünde yıpranmamış benzeri otopark daha yapılıyor.

Bir yandan kentte belediye tarihinin arz nazik enfrastrüktür ve sıcak asfalt yatırımlarını hayata nâkil Nevşehir Belediyesi bir yandan birlikte mahallelerde kullanılmamış yaşam alanları oluşturmaya devam ediyor. Güdük sürede bir nice mahalledeki mevcut parkların yenileme çalışmalarını bütünleyen uray ekipleri eskimemiş yaptığı parklarla dahi otopark sayısını arttırıyor. Nevşehir Belediyesi Otopark ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri serencam adına Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yeni ayrımsız parkın henüz yapımına başladı. 537. Sokak’ta mevcut ve 3 bin 102 metre kare büyüklüğündeki otopark içerisinde çocuklar üzere kauçuk dayanç yavru oyun grupları, mahalle sakinlerinin aileleri ile gelişigüzel sıra geçirebilecekleri kent mobilyaları, üslup yolları ve spor hâlet aletleri bulunacak.

Ayrıca mahalledeki gençler amacıyla basketbol sahasının da yapılacağı parka çok sayıda dikme ve bezgi bitkisi birlikte dikilecek. Parkın önümüzdeki ay tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor. – NEVŞEHİR

Share: