Petlas 2022 Türkiye Off-Road Şampiyonası 5. ayağı, Sakarya’da sona erdi

Petlas 2022 Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın 5. ayağı, Sakarya’de tamamlandı.

Karaköy mevkisindeki Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Ada Tesisleri’nde düzenlenen seyirci etabında 14 ilden 30 miftah ve 60 sportmen savaşım etti. Kâh sürücüler parkuru geçerken el anlar yaşadı.

Yarışlar böylece, SSV’dahi bir numara Kenan Özsoy – Harun Deynek ekibi olurken, Derslik 1’de Mehmet Kalıcı Arpasatan – Alaaddin Yorulmaz, Dershane 2’birlikte Nihat Biberli – Mısır Yasemini Biber Toker, Dershane 3’te Atakan Keder – Halil Berkay Özcan ve Derslik 4’te Mustafa Saray – Samet Zurnacı birinci sırayı aldı.

Yarışların sonunda güdücü ve takımlara kupaları, Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Yüce ve farklı ilgililer eliyle verildi.

Mehabetli, ödül töreninde yaptığı konuşmada, şehremaneti olarak Sakarya’dahi sporun gelişmesi ve yayılması üzere rastgele çeşit desteği verdiklerini belirterek, spor alanında yapılan çalışmaları anlattı.

Şampiyonada var kuvvetiyle uğraş eden hep sporcuları tebrik eden Makro, “Bu spor, küçük haddinden fazla eğlenceli ama bir o büyüklüğünde de adrenalini yüksek bire bir spor. Bu sebeple off-road yarışına cesurluk eden bütün sporcularımız hususi aynı tebriği adalet etmişlerdir. Bu sporu soldurmak çokça koskocaman, bu sporda ‘ben üstelik varım’ emreylemek elan bile eke. Onun amacıyla kazanan ya bile kazanamayan diyerek alt bölüm yapmıyorum. Şampiyon olanları tebrik ediyoruz, diğerlerini de özden kutluyoruz.” ifadesini kullandı.Share: