Milli Yetişek Bakanı Özer: “54 bin 882 öğrencimiz diğer illere nakil oldu”

Milli Terbiye Bakanı Mahmut Özer, “10 ilden 71 ile nakiller rastgele güzeşte dönüş artmaya başladı. Şu dakika itibarıyla 54 bin 882 öğrencimiz ayrıksı illere nakil oldu.” dedi.

Özer, Kilis Valiliğini musahabe ederek Ilbay Recep Soytürk’ten çalışmalarla ilişik bilgi aldı. Elan bilahare matbuat mensuplarına açıklamada mevcut Özer, depremde hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Hedef Kurum ile 10 ilde okulların açılmasıyla ilişik şümullü yorum yaptıklarını anlatım eden Özer, Kilis’in depremden sonra dakikasında toparlandığını görmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

Bugünlerin temas ve muadele içerisinde aşılacağını dile getiren Özer, şunları söyledi:

“Biliyorsunuz ferda 71 ilde okullarımız eğitim öğretime başlıyor. 10 ilden 71 ile nakiller değme sabık bölüm artmaya başladı. Şu dakika bakımından 54 bin 882 öğrencimiz sair illere aktarım oldu. Tığ Bakanlık kendisine benzeri imkan daha getirdik. Bu öğrencilerimiz istemeleri yerinde pansiyonlarımızda şen bire bir şekilde konaklayabilecek. İnşallah yarından bilahare dahi bu 10 ilimizde terbiye öğretimin pekâlâ olacağına yönelik şümullü açıklamayı sizlerle paylaşacağız.”

Share: