Muğla yerel haberleri | Bodrum Modern Musahabe Fuarı Açıldı

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen Bodrum Modern Musahabe Fuarı’nın ikinci edisyonu, Herodot Hars Merkezi’nde yapılan prömiyer ve kokteyl ile sanatseverlerle buluştu.

Dünyanın önde mevrut galeri, sanatçı, çekicilik ve kuruluşlarını Bodrum’bile sanatseverlerle iki edisyonda bire bir araya getirmeyi hedefleyen ve önceki edisyonu orak ayı ayının başında yapılan fuarın ikinci edisyonu, 28 Ağustos Aksata gününe büyüklüğünde yaklaşık 60 galeri, ancak içi ve ensiz dışından 500 sanatçı ile koleksiyonerler ve sanatseverleri ağırlayacak. Bodrum Belediyesi, Bodrum Belediye SAVUŞMAK, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, BODTO, MİTSO, BODER destekleriyle DEMOS Fuarcılık eliyle düzenlenen fuarda; klasik, modern ve çağdaş sanatçıların foto, heykel ve enstalasyon çalışmalarının yanında plastik ve görsel sanatlara ait üretim ve çalışkan performanslar birlikte bulunuyor.

Fuar’ın açılış törenine; Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Şampiyon, Bodrum Belediye Reisi Ahmet Aras ile Başkan Yardımcısı İlknur Ülküm Seferoğlu, Milas Belediye Reisi Muhammet Tokat, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, MİTSO Başkanı Ergin Özer, DEMOS Fuarcılık Umumi Heyet Başkanı Hüseyin Arslan, Fuar Danışmanı Zeynep Göztepe, göz başkanları ve haddinden fazla sayıda sanatsever katıldı.

Açılış konuşmasını özne ve fuara paydaşlık sağlayıcı herkese teşekkürlerini sunan DEMOS Fuarcılık Umumi Heyet Başkanı Hüseyin Aslan, Bodrum’üstelik ateş parçası sanatseverlerin fuara olan ilgisinin çok iyice olduğunu söylerken, 28 Ağustos akşamına büyüklüğünde sürecek fuarın Bodrum amacıyla şiddetli ve hayır olmasını diledi.

Böyle benzeri organizasyona uray yerine sülale sahipliği yapmanın gurur verici olduğunu tamlayan Bodrum Şehremini Ahmet Aras, “Bodrum’un ismi rastgele zaman kültürle, sanatla anılacak diyerek düşünüyoruz. Umuyorum ki bundan ahir fuarlarımız bile hakeza güle oynaya başlar ve devam şayan. Fuara katılan bütün sanatçılarımıza kalburüstü geldiniz diyoruz. Sanatçılarımızın işini kolaylaştırmak amacıyla uray adına tığ gelişigüzel ahit buradayız” diye niteleyerek konuştu.

Sanatsal etkinliklerin Bodrum’un ayraç değerinin korunmasına ve güçlendirilmesine yarar sağladığını paylaşan Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, “Aynı markanın değeri onu hele tanıtıp yükseklere çıkarıp orada artırmak değil, bilcümle yukarıda tutmakla ölçülebiliyor. Bodrum markasını sunma tepede tutmak adına bazı şeyleri sürekli hatırlatacağız. Bu açıdan görüşme Bodrum’a sunma yakışan faaliyetlerden. Bu organizasyonda emeği güzeşte herkesi tebrik kartı ediyorum” dedi.

Share: