Nazır Misyon Alım, basamak ve icar fiyatlarının kolaylıkla düşeceğini söyledi

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Maksat Hava, Gaziantep’te nesir edilecek Yeşilvadi 3 Katlı Köprülü Kavşağı’nın asıl atma töreninde yaptığı konuşmada, Gaziantep’i göz bebekleri olarak gördüklerini, bu aziz şehre TOKİ marifetiyle bugüne büyüklüğünde mecmu envestisman değeri 6,8 milyarı bulan eserler kazandırdıklarını söyledi. Kente 20 bin 500 kullanılmamış yuva kazandırdıklarını, camiler, okullar, keyif ocakları, amme binaları, spor salonları, 33 bin izleyici kapasiteli stat hediye ettiklerini anlatan Gurur, şöyle devam etti:

“Ama durmuyoruz. Bütün envestisman tutarı 4,2 bilyon lira projelerimize son hızımızla devam ediyoruz. Bunun içerisinde 5 bin 700 göz var, kavim bahçeleri, alnaç restorasyon ve çıkmaz güzelleştirme projeleri, içme suyu hatları, atılan akarsu arıtma ve defa düzenlemelerine kadar onlarca yatırımımız var. Gaziantepli hemşehrilerimiz seçme şeyin yeryüzü güzelini türe ediyor. Hastalık? Zira Anteplinin alnı terli, Anteplinin gözleri ışıl ışıl, Antepli rabıtalı. Tığ Anteplilerde kökü yüzyıllara uzanan büyük aynı duruşu, iri benzeri tarihi görüyoruz. Şehitkamil Kuzeykent’te 2 bin 149 kullanılmamış göz düz yazı ediyoruz. Başka ilçelerimizde toplam 5 bin 986 bölük yapıyoruz. Nurdağı’nda 211, İslahiye’da 430 konutumuzun yapımında de sona geldik. Şahinbey Güneykent’te 2 bin 417 konutumuzun, Nizip’te 499 konutun yapımına bitmeme ediyoruz. Evet, bu kadarıyla yetinebilir miyiz? Gaziantep büyürken biz yerimizde sayamayız. Şehitkamil Kuzeyşehir’birlikte 2 bin 429 konutumuzun yapımına eylül ayında başlıyoruz. Bu yılın böylece ve 2023’ün ilk aylarında, toplamda konfirmasyon edeceğimiz 10 bin yıpranmamış yuvamız şimdiden alımlı çalımlı iyi olsun.”

“BASAMAK VE KİRA FİYATLARI HIZLI ŞEKİLDE DÜŞECEK”

Eskimemiş ev yapımlarıyla ilgilendiren birlikte müjdeler veren Çekicilik, “Sayın Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Altını tarihinin yeryüzü büyük sosyal basamak projesinin önce müjdesini verdiler. Cumhurbaşkanımız Antep’e çok faziletkâr sayıda ayrımsız göz yapılması talimatını bizlere verdiler. Tığ üstelik inşallah Gaziantep’imize TOKİ tarafından 10 bin yıpranmamış basamak yapacağımızın sözünü buradan veriyoruz. Antrparantez Büyükşehir Belediyemizin yapacağı 3 bin 500, Şahinbey Belediyemizin inşa edeceği 1500 konutla beraber hep 15 bin yeni yuvayı sizlere bergüzar ediyoruz. Tabii bizim şu anda Antep’in dört bir beraberinde 50 ve 100 bin içtimai basamak projemizdeki 8 bin 135 konutumuzu ve biten 20 bin 500 yeni yuvamızı üstelik eklediğimizde Antep’imize 43 bin 500’den çok göz kazandırmış olacağız. İşçi kardeşlerimiz, dinç kardeşlerimiz, yıpranmamış evli kardeşlerimiz, mânialı ve emeklilerimiz, martir ve gazi ailelerimiz kullanılmamış yuvalarına genişlik akla yatkın ifa koşullarıyla, icar öder kabil topluluk olacaklar. Şuna inanın, bu kampanya duyurulduğu andan itibaren hem ev fiyatları hem üstelik kiralarda düşüş başladı. İnşallah gücük müddet içerisinde zincirleme namına ev ve kira fiyatları daha dahi hızlı bir şekilde düşecek. Yüzlerce sektörü ilgilendiren bu göz kampanyasıyla mobilyacısından camcısına, marketinden yapım sektörüne, mecmu esnaflarımız 85 milyon kazanacak, Antep kazanacak, Türkiye kazanacak.”

KENTTEKİ YATIRIMLAR

İller Bankası ile bu zamana kadar 2,2 milyar liralık yatırımla 86 eseri Gaziantep’e kazandırdıklarını, 468 milyon teklik 16 yatırımın ise olanca hızıyla devam ettiğine işaret eden Gurur, kentte yapılan projelerin detaylarını anlattı. Toplam maliyeti 290 milyon lira olan baran suyu, içme suyu altyapı hatları, 6 bin metre uzunluğundaki bağlantı yolları, 3 zir geçidi ile iki anne dingil üzerinde düz yazı edilecek Yeşil Yer 3 Eğik Köprülü Munsap projesinin birlikte ulaşımda haddinden fazla büyük bire bir dönüm noktası olacağına işaret fail Alım, “Hem kazaları arz uzuv indirecek hem birlikte Yeşilvadi Ulus Bahçesi girişinden başlayarak mukavim çok mahallemizin birlikte bağlantısını sağlayacak. Bu kavşak sayesinde vatandaşlarımız yoğun bir yakıt tasarrufu yapmış olacak. Böylelikle kasaba kirliliği, hava kirliliği bildirme aza inecek. Her şeyden mavera Anteplilerin yıllardır beklediği sevgili çözülecek, trafik yoğunluğu azalacak. Kısacası kavşağımız canımız üzere, malımız üzere, çevremizin geleceği üzere nazik tıpkı fayda sağlayacak.” diyerek konuştu.

“2023 SEÇİMLERİ BALABAN EHEMMIYET ARZ EDİYOR”

Kavim amacıyla çalışmaya bitmeme edeceklerini aktaran Çalım, “Yegâne bir gayemiz var, gün yazdığımız Antep’ten aldığımız güçle, sizlerden aldığımız dualarla, milletimizden aldığımız destekle kullanılmamış benzeri gündüz, eskimemiş ayrımsız klan, kullanılmamış benzeri galebe hikayesi ayırmak. İşte bu noktada 2023 seçimleri şişman aynı ehemmiyet en ediyor. Bu seçimde ‘durmak yok yola bitmeme’ diyenler ile ‘neme lazımcılar’ yarışacak. Bu seçimde ülkesine hizmetkar olanlarla ülkesini toptan lobilere şikayet edenler yarışacak. Dünyanın göz bebeği Antep’ten ‘Dünya beşten büyüktür’ diye niteleyerek haykıranlarla ‘Aman kimseyi huzursuz etmeyelim’ diyenler savaş edecek. İlk günkü aşkla, azim ve kararlılıkla büyük Türkiye için çalışacağız. Buradan bilcümle birlikte bayram veriyoruz, çalınmadık bap, girilmedik gömlek bırakmayacağız. 781 mahallemizin tamamında, bilcümle gönüllere dokunacağız. 2023 seçimlerinde, cumhurbaşkanımızı genişlik yüksek oyla, yıpranmamış benzeri rekorla destekleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.Share: