Otomobilin çarpmasıyla bir bacağını kaybeden köpeğe kardeş kardeş bakıyor

Düzce’birlikte 3 ay önce otomobilin çarpması sonucu aynı bacağını kaybeden çocuk köpeği tedavi ettirerek bakımını üstlenen Dursun Altıntaş, “Ceycey” ismini verdiği hayvana sevgiyle bakıyor.

Bahçeşehir Mahallesi’nde tüvana Altıntaş, başkanlığını yaptığı Düzce Hayvanları Himaye Derneğine mevrut ihbar üzerine Aydınpınar köyüne gitti.

Araştırmalar sonucu bostan duvarı dibinde otomobilin çarpması sonucu üst bacakları deriden munfasıl 2 mahiye çocuk kapik bulan Altıntaş, durumu acı olan hayvanı kolaylıkla veterinere götürdü.

Aynı mahiye otama sürecine karşın bacaklarından birini kaybeden köpeğe 2 kamer evinde özenle nazır Altıntaş, “Ceycey” ismini verdiği köpeği iyileşmesinin peşi sıra, mahallede bakıma kadın zooloji üzere oluşturdukları bölgede beslemeye bitmeme etti.

Dernek Başkanı Dursun Altıntaş, AA muhabirine, köpeğin 3 mahiye dirim mücadelesini kazandığını belirterek, “Yapılması gerekenler baytar hekim marifetiyle yapıldı. Kapik dışarıda kalamayacağı amacıyla 2 kamer evde baktık. Sonuç benzeri aydır de burada yaşıyor. Gayrı dezavantajlı sokak hayvanlarıyla gelişigüzel özgür şekilde yaşamını sürdürüyor, gayet keyifli.” diye konuştu.

Doku kaplamadığı için köpeğin benzeri bacağını zayi etmek zorunda kaldıklarını anlatan Altıntaş, şöyle devam etti:

“Gayrı bacağı birlikte sakattı ama o düzeldi. Bu şekilde hayata tutundu, tutunmaya dahi bitmeme edecek. Esasta iki bacağı üstelik kurtarmaya gittik. İki bacağın üstelik durumu haddinden fazla kötüydü. Inkıta ihtimalleri vardı ama veteriner hekimimiz iki posta engelleme etti. Bizler da mufassal devir süresince evde baktık. Esasen cibin yetişme ihtimali vardı. Ayrımsız fut nesiç kapladı, gayrı ayak kaplamadı ve gestalt adına kısaldı. Maalesef bacağını ampute almak zorunda kaldık zira enfeksiyon etme ihtimali vardı. O yüzden ampute ettik ama 3 bacakla ayakta gezebiliyor.”

“Trafikte elan dikkatli olalım”

Altıntaş, “Keşki iki bacağını dahi kurtarabilseydik ama olmadı. Şu anda 3 bacağıyla her yere gidebiliyor ve koşturabiliyor.” ifadesini kullandı.

Sokak hayvanlarıyla doğada bağırsak içe yaşadıklarını tamlayan Altıntaş, bu nedenle sürücülerin trafikte özen etmesi gerektiğini vurgulayarak, “Çok aşkın ilçe yaşanabiliyor. Bire Bir usa vurma gaflet sonucu ‘Ceycey’ maalesef hayatını dezavantajlı şekilde sürdürecek. Daha dikkatli olalım.” diye konuştu.Share: