Rahvan atları birincilik üzere yarıştı

– Rahvan atları birincilik amacıyla yarıştı

ANTALYA – Antalya’nın Manavgat ilçesinde bu sene 11.’si gerçekleştirilen ve Side’nin unutulmaz atçılarından Nebi Barut anısına düzenlenen Manavgat-Side Anadan Görme Rahvan Beygir Yarışları 9 kategoride 85 atın katılımıyla yapıldı.

Türkiye Anadan Görme Spor Dalları Federasyonu, Manavgat Belediyesi ve Manavgat Side Rahvan Atçılar Spor Kulübü yoluyla tevhit edilen Manavgat-Side Geleneksel Rahvan Beygir Yarışları’na, Türkiye’nin bir nice ilinden yarışsever ilişki gösterdi. Side Şişman Deniz Hamamı mevkinde gerçekleştirilen yarışların çıban kategorisinde Kütahya bölgesinden Halil İbrahim Yılmaz’ın atı bir numara, Manisa’dan İbrahim Koşar’ın atı ikinci ve Çorum’dan Ömer Faruk İlhan’ın atı üçüncü oldu.

Başaltında Konya’dan Mehmet Kavun, nazik beyninde Denizli’den Halil İbrahim Sarpkaya, epey arasında İzmir’den Mehmet Kabadayı, bandaj boyda Ankara’dan Ahat Teke, murabba tayda Afyon’dan Hüseyin Beşiktaş, müselles tayda İzmir’den Hedef Ergiden, ithal B’de Afyon’dan Mahmut Genelioğlu ve ithal A’birlikte Manavgat Belediye Reisi Şükrü Sözen’in atları bir numara oldu.

Yarışlarda dereceye giren atlama beygiri sahiplerine kupalarının beraberinde 117 bin TL mal ödülü Manavgat Side Rahvan Atçılar Spor Kulübü Başkanı Hasan Delikkulak yoluyla verildi. 2 yıllık pandemi sürecinin arkası sıra Rahvan Atlama Beygiri Yarışları’nı yeniden aranje olmanın mutluluğunu yaşadıklarını tamlayan Manavgat Side Rahvan Atçılar Spor Kulübü Başkanı Hasan Delikkulak, organizasyona Türkiye’nin temas yerinden paydaşlık olmasının de kendilerinin antrparantez çok sevindirdiğini söyledi.

Share: