Denizli haberleri | Denizli’de tezkere fuarına rekor ortaklık: 10 günde 361 bin birey mülakat etti

Denizli’birlikte betik fuarına rekor katılım: 10 günde 361 bin birey görüşme etti

DENİZLİ Denizli Büyükşehir Belediyesi 5. Kitap Fuarı rekor katılımla tamamlandı. 10 günde 361 bin 204 ziyaretçi ağırlayan fuarda yüzlerce fihrist ve yazar Denizlililerle buluştu.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu sene beşincisini düzenlediği Ege’nin arz şişman pusula fuarı 30 Ilkgüz-09 Ilk Teşrin tarihleri beyninde yapıldı. Yüzlerce edip ve yayınevinin katıldığı Denizli Büyükşehir Belediyesi 5. Mektup Fuarı’nı 361.204 kişi müzakere etti. Temas gün onlarca değişik yazarın imza günleri ve görüşme düzenlediği fuarda saygınlık konuğu Dirimsel İnanç oldu. Bahadır Yenişehirlioğlu, Ahmet Ümit, Alişan Kapaklıkaya, Hatice Kübra Tongar, Nurullah Genç, Başkomutan Tuncer, Tuna Kiremitçi, Mustafa Balbay, Enver Aysever, Ulu Lidar gibi yüzlerce adlı edip ve şairin katıldığı Denizli Büyükşehir Belediyesi 5. Pusula Fuarı’na Türkiye’nin genişlik balaban yayınevleri da katıldı. Belde illerden üstelik haddinden fazla sayıda ziyaretçinin düz aldığı fuara yeryüzü haddinden fazla kollar ve çoluk çocuk bent gösterirken, üdeba okuyucularıyla bire bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.

Söyleşiler balaban rabıt gördü

Şehir dışından fuara katılan yazarların yanı sıra Denizlili yazarlar fuarda kendilerine ayrılan özel alanda yerlerini aldı ve sevenleri ile ayrımsız araya geldi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Ekin Yayınları yazarları de kitaplarını okurları için imzalarken fuar çerçevesinde gerçekleştirilen söyleşilere bile ziyaretçiler yoğun bağlam gösterdi. Fuara katılan üdeba ve yayınevleri gösterilen ilgiden az çok memnun kalırken, eş rakamlarının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğu, birçok betik fuarından çok henüz çok kitabın okuyucusuyla buluştuğu tabir edildi. 10 bölüm boyunca 361 bin kitapseverin mülakat ettiği fuar vatandaşlardan kül grado aldı.

Fuara katılan üdeba Denizlililerin kitaba olan ilgisinden övgüyle bahsederek organizasyona eş sahipliği özne Denizli Büyükşehir Belediye Reisi Osman Zolan’a teşekkürname etti.

Başbuğ Zolan hemşehrilerini bekâr bırakmadı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan haftasonu fuarda hemşehrilerini yalnız bırakmadı. Ayrımsız süre fuarı gezen Komutan Zolan, kitapseverler ve yazarlarla bire bir araya geldi. Fuarda itibar konuğu olan Dirimsel İnanç ile dahi mülaki Komutan Zolan fuara olan güç ilgiden ufuk balaban benzeri bahtiyarlık yaşadıklarını anlatım ederek “İyi ki fuarımızı düzenlemişiz” dedi. Alelhusus çocukların ve gençlerin kitaba ilgisinden büyük aynı sevinme duyduğunu vurgulayan Başbuğ Zolan, şunları kaydetti: ” Şükürler olsun, Denizlimiz tıpkısı kat henüz danışma ve kültür şehri olduğunu tanıt etti. 10 gün süresince fuarımızda neredeyse girişim atacak düz yoktu. Okuyan, araştıran, pusula kokuları içerisinde bahtiyar aynı Denizli’yi iletilmek çok adamakıllı. İnşallah seneye fuarımızın 6’ıncısı ile buluşuruz. Emeği sabık herkese çokça teşekkür ediyorum.”

Share: