SELIM Partili Özkan’dan Dünya Madenciler Haset mesajı

DOĞRU Fırka Manisa Milletvekili Mehmet Ulvi Özkan, 4 Mabeyin Dünya Madenciler Haset zımnında nabız yayımladı.

Özkan, mesajında, madenciliğin dünyanın bildirme el ve zahmetli mesleklerinden biri olduğunu belirtti.

Dünyada erke kaynaklarına duyulan ihtiyacın her güzeşte devir zorlaştığını ve doğal kaynakların öneminin arttığını vurgulayan Özkan, şunları kaydetti:

” Madencilik, gündüz süresince uygarlıkların gelişmesinde çok kocaman yer tutan sektörlerden biri olmuştur. İçinde bulunduğumuz yüzyılda uymaz kaynakları insanın yaşamını sürdürülebilmesi ve bolluk düzeyinin yükselmesi itibarıyla belirleyici ergin ve gelecekte daha üstelik belirleyici olacaktır. bu haysiyetle, madencilik sektörü güzeşte olduğu kabilinden zaman dahi milletler üzere vazgeçilmez konumunu sürdürmektedir. Türkiye ise beyaz zehir bakımından zengin natürel kaynaklara eş olan nadir ülkelerden birisidir.

Madencilerimize bizleri üzüntüye boğan rastgele türlü kazadan ve olumsuzluktan ırak, iş güvenliği ve sağlığı içerisinde tıpkı emek ortamı ve aileleriyle alay malay dosdoğru, huzurlu, bahtiyar tıpkısı hayat diliyor, 4 Antrakt Dünya Madenciler Gününü kutluyor, bu uğurda yaşamını yitiren Somalı şehitlerimizi dahi hatırlayarak tam maden şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.”

Share: