Sivas bilim… Sivas’ta modern ‘Amatör Spor Evi’ açıldı

Sivas Belediyesi eliyle yapımı tamamlanan ‘Idmansız Spor Evi ve Kompleksi’ açılışı ile Müptedi Spor Kulüplerine malzeme tevzi töreni gerçekleştirildi.

Sivas Belediyesi’nin projesi olan Sivas 4 Ilkgüz Stadyumu beraberinde vadi düz “Müptedi Spor Evi ve Kompleksi” planlı törenle açıldı. Törene Sivas Valisi Dr. Yılmayan Balkır, Sivas Şehremini Hilmi Âlim, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, kurum müdürleri, spor el temsilcileri, antrenörler ve haddinden fazla sportmen katıldı.

Program ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra konuşan Sivas Valisi Dr. Yılmaz Balkır, tesisin spor camiasına balkı olmasını murat etti. Balkır, “İlimize uygun donanımlı ve çok kompleksli tıpkısı yapı ergin. Lacerem spordaki muvaffakiyet mektep çocuğu spordaki başarıdan bedii. Tıfıl spora önem verirsek sporu tabana yaymış oluruz. Yeni sporcularımızın, bakir yeteneklerin keşfine dayanaklık etmek hazırlamış oluruz. bundan sonra gencimizi bundan sonra vatandaşımızı de sporla buluşturmuş oluruz. Bu da yatırımla tamam, tesisleşmeyle peki. Kıvançla görme ettim ki yoz şehrimizde akıbet yıllarda spordaki tesisleşme balaban tıpkı ivme nail. Lüzumlu yerel yönetimlerimizden gelen kaynaklarla, gerekse merkezi idareden gelen kaynaklarla majör icraat işlenmiş. İşte zaman bunun bire bir örneğini burada yaşıyoruz ve bu kat sayı tesisi alay malay açıyoruz. İnşallah bu tesisimiz de ilimizde sporun gelişmesine ve ilimizde muvaffakiyetli sporcuların çıkmasına balaban katkılar sağlayacaktır. İnşallah buradan sâdır sporcularımız ilimizi, ülkemizi lüzumlu ulusal arenada gerekse uluslararası arenada bildirme bol şekilde mandepsi edecek ve bizlerin gelişigüzel zaman gururu olacaktır” dedi.

“30 milyon TL’ye servet oldu”

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilim Adamı ise, Idmansız Spor Evi’nin 30 milyon TL’ye servet olduğunu söyleyerek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesi milletimizin teveccühü ile belediye başkanı yerine seçilince yeniden Toyluk ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’nun destekleriyle birlikte bu tesisi boşaltmak bile bizlere şans oldu. Tıfıl spor evi bile inşallah Sivas’ı piyes edecek birçok sporcuların yetişmesine vasıta peki diyorum. Tafsilatlı müddet şehrin gündemini engelleme eden ve gerekseme olan bire bir spor kompleksini hizmete sunuyoruz. İnşallah bundan ahir haftalarda gine tamamlanma aşamasında olan birçok tesisini açılışını yeniden gelişigüzel gerçekleştirip hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. İçerisinde bulunduğumuz ve bugünkü rakamlarla tahminî 30 milyon TL’ye servet olan bu eseri dahi Toyluk ve Spor Bakanlığımızın desteğiyle hizmete sunduk. Ana olan şehrin ihtiyacı olan şehrin beklentisi olan hizmetleri namına lütfetmek. Bu eserin ortaya gelmesinde Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz, Saftirik Spor Federasyonları Başkanlığımız, idmansız spor kulüplerimiz ve kamu spor paydaşlarımızla alay malay ihtiyacı belirleyerek akıllıca ihtiyacı akıllıcasına bütçeyle rantabl şekilde kazandırmak hesabına benzeri tesisi ayağa kaldırdık. İnşallah önümüzdeki süreçte üstelik gençliğimize ve spor camiamıza hizmet edecek eserleri birer birer hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından diyar protokolünün bile katılımı ile açım kurdelesi kesildi.

Spor malzemesi dağıtıldı

Açılışın ardından Sivas Belediyesi yoluyla amatör spor kulüplerine spor malzemesi üstelik dağıtıldı. Daha sonradan Vali Dr. Yılmayan Balkır, Şehremini Hilmi Âlim ve toprak protokolü sporcuların gerçekleştirdiği sportif gösterileri izledi. Ilbay Parıltı ile Komutan Bilgin, ok atışı yapan sporculara eşlik etti. Açım tesislerin gezilmesinin ardından sona erdi. – SİVAS

Share: