SYDV, Gazipaşa’da 316 hanede yenileme ve tamir çalışması yaptı

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde gerekseme sahibi vatandaşların oturulamayacak durumda olan evlerini yenisi ile değiştiren SYDV, ‘Barınma Projesi Programı’ çerçevesinde hep 316 hanede restorasyon ve onarım çalışması yaptı.

Gazipaşa Kaymakamlığı Toplumsal Yardımlaşma ve Tesanüt Vakfı (SYDV) oturulamayacak durumda olan, adam sağlığı açısından riziko oluşum eden evlerde tamirat çalışması yapıp evet de evleri yıkıp yenisini mensur ediyor. Bu anlamda Gazipaşa’üstelik bir nice düzentileme gerçekleştiren SYDV, kullanılmamış tıpkısı familya onarım projesini hayata geçirdi. Gazipaşa’nın Zeytinada Mahallesi’nde ‘Barınma Projesi’ çerçevesinde benzeri ailenin evinde tamirat çalışması tamamlandı. SYDV Müdürü Uca Kasıt Büyükakça, Muhtar Mehmet Ulvi Şener’le birlikte aileyi musahabe etti. Evde incelemelerde bulunan Büyükakça, evin aileye körpe olmasını dile getirdi.

316 hanede yenileme ve tamir yapıldı

Gazipaşa’dahi bugüne kadar 316 hanede yenileme ve tamirat çalışması yapıldığını dile getiren Sosyal Teavün ve El Birliği Vakfı Müdürü Ali Umu Büyükakça, “Devletimizin sunduğu imkanları vatandaşlarımızın hizmetine sunmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar ‘Barınma Projesi Programı’ bünyesinde 60 yıpranmamış evin yapımını tamamladık. 4 evde üstelik düz yazı süreci bitmeme ediyor. Bunun birlikte 256 evde tamir çalışması gerçekleştirdik. 11 evde dahi onarım çalışmalarımız sürüyor. ‘Barınma Projesi Programı’ çerçevesinde hep 316 hanede restorasyon ve tamirat çalışması yapıldı. 4 evde restorasyon, 11 evde birlikte tamir çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı. – ANTALYA

Share: