Yolcu geçitleri “Hayata ihtiram duruşu” sloganıyla kırmızıya boyandı

Vali ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık’ın öğrencilerle arkadaşça etmesi

Vali Akbıyık’ın konuşması

Vali Akbıyık’ın öğrencilerle bulaşan geçidini boyaması

Öğrencilerin eğreti geçidini boyaması

Öğrencilerin muvakkat geçidinden başka tarafa geçmesi Van, Hakkari, Bitlis ve Muş’ta İçişleri Bakanlığınca “Yayalara öncelik duruşu, hayata ihtiram duruşu” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında palyatif geçitleri kırmızıya boyandı. Hakkari’birlikte palyatif önceliğine dikkati bürümek ve güdücü duyarlılığını çoğaltmak üzere başlatılan kampanya kapsamında Kentlileşmiş Sancar Caddesi’nde izlence düzenlendi.

Burada öğrencilerle kardeşçe fail Vali ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, yayaların önceliğini ve trafikteki güvenliğini artırmak için Türkiye’nin değme durumunda etkinliklerin yapıldığını söyledi.

Kentte de okulların önündeki yaya geçitlerini arama ederek kırmızıya boyadıklarını nâkil Akbıyık, “Yayalar bizim kırmızı çizgimiz, önceliğimiz. Ondan çevre buradayız. Bilcümle beraber aktiflik yapacağız. Buraya vesait geldiğinde duracak.” dedi.

Akbıyık, henüz sonradan öğrencilerle eğreti geçitlerini kırmızıya boyadı.

Etkinliğe, İl Güllabi Komutanı Korgeneral Ateşli Yeğin, İl Inanma Müdürü Salavat Mete Pınar, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Bilal Gür ve öğretmenler üstelik katıldı.Share: