Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, karye okulunun duvarını boyadı

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, musahabe ettiği karye okulunun duvarını boyadı.

Kente önce ataması yapılan öğretmenlerle geçtiğimiz hafta toplantı işleyen Aydoğdu, Vabeste köyündeki ilkokulun anne sınıfının boya ihtiyacını dile getiren Sevgihan Güç isimli öğretmene müzaheret sözü verdi.

Milli Eğitim Bilimi Müdürü Hacı Ömer Kartal ile Ilişkin ilkokulunu mülakat eden Aydoğdu, Aksaray’bile başlattıkları aynı gelenekle geçmiş atamaları Aksaray’a yapılan genç öğretmenlerle benzeri araya geldiklerini söyledi.

Toplantıda Sevgihan Sakil öğretmenin anne sınıfının boyanması ile ilişkin destek istediğini aktaran Ilbay Aydoğdu, okulun boyanması için arkalama edecekleri hususunda hezel verdiklerini ve bu sözü yerine getirmek amacıyla okula geldiklerini belirtti.

Köy Muhtarı Mustafa Karip ve okul öğretmenleriyle arkadaşça eden Aydoğdu, 37 öğrencisi kâin ilkokulun sair ihtiyaçlarıyla ilişkin hikmet aldı.

Hamza Aydoğdu, bahçenin ağaçlandırılması konusunda bile çalışmaların başlatılacağını bildirdi.

“Muallimlik fedakarlık mesleğidir”

Kendisinin dahi tıpkı hoca olduğunu belirten Aydoğdu, şunları kaydetti:

“Öğretmenlik tıpkı fedakarlık mesleğidir. Ati kuşakların genişlik mebzul şekilde yetiştirilmesi eğitim ordusu ile gibi olacaktır. Öğretmenlerimizin eğitim bilimi ve öğretimi devam ettirme çaba ve çabasını görünce doğrusu kayırıcı bugün ve ati amacıyla haddinden fazla ümitli oluyor. Sarıklı arkadaşlarımızın görev yaptıkları köyde kocabaşı, mortocu ve köy halkı ile olan güzel diyaloglarını gidermek, onlarla yaptıkları amudi ve ufki iletişimin ne kadar yarayışlı olduğunu iletilmek bizi haddinden fazla mutlu etti. Bu nedenle öğretmenlerimizin değerini ferah anlamamız gerekiyor. Terbiye geleceğe yapılan genişlik iri ve sunu balaban yatırımdır.”

Ilbay Aydoğdu, henüz sonra ceketini çıkartarak, Sevgihan hoca ve Milli Eğitim Bilimi Müdürü Kartal ile temel sınıfının duvarlarını boyadı.

Öğrencilere ayak topu, uçan top ve basketbol bütünü üstelik bergüzar eden Aydoğdu, bahçede onlarla tıpkı süre külliyen oynadı.Share: