Arabasının dolay camındaki kağıdı ukubet zannetti! Gerçeklik bambaşka artık

Elazığ’birlikte Ömer Çıpa isimli yurttaş eve başvurmak için bindiği otomobilinin civar camında ayrımsız kağıt parçası olduğunu ayırt etti. İlk başta ukubet yediğini düşünen Demir, otomobilin civar camında kağıda kayıtlı “Merhaba kardeşim isteksiz bile olsa aracınıza çarptım masrafınızı karşılayabilirim” yazısını gördü. Arabasını kontrol eden Çipo, esen ense kapının derun çöktüğünü görünce numarasını bırakan Mehmet Bektaş’ı arayarak geçmiş başta hassasiyetinden dolayı teşekkürname etti ardından sabahleyin sanayide görüşebileceklerini belirtti. Devrisi dönme sabahleyin saatlerinde sanayide mülaki Çıpa ve Bektaş tokalaştıktan bilahare kazalı aracı tamir edilmesi amacıyla sanayi ustasına teslim etti.

“VİCDANEN DINLENMEK İÇİN BULUŞTUK”

Eski çevrim bire bir araca çarptığını belirten Kasıt Bektaş, “Arkadaşın aracının civar tarafına iletişim numarası var mı namevcut mu diye tıpkı baktım ve numarasını göremedim. Bundan etraf ajandamdan kopardığım nüshaya kendi iletişim bilgilerimi yazarak istemediğim şekilde benzeri kaymakamlık olduğunu belirttim. Ben olması gerekeni yaptım, başka vatandaşlarımızın birlikte bu şekilde davranmasını başvuru ederim. Bugün burada kaçabilirdim üstelik ancak ferda burada 2 bin liralık harcayacağıma 4 bin teklik farklı aynı yerden çıkabilirdi. Vicdanen rahat etmek üzere arkadaşla buluştuk. Aracın tamirini yaptırıp ücretini ödeyeceğim” dedi.

“İLK BAŞTA UKUBET ZANNETTİM”

Görüngü esnasında kafede arkadaşlarıyla oturduğunu belirten Ömer Çıpa, “Arkadaşların yanından çıktıktan bilahare arabaya yöneldim ve direksiyon kısmına oturdum. Camda benzeri yazı gördüm, ilk başta ceza olduğunu zannettim. Bakınca tıpkı gömlek yazıldığını ayırt ettim. Bir ağabeyimiz arabaya vurmuş ve grado bırakmış. Ego üstelik dalavere sahibini aradım ve konuştum. Bana masrafın hangi ise karşılamaya hazır olduğunu söyledi, bu hareketi beni çok bahtiyar etti.

“HASSASİYETİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜRNAME EDERİM”

İnsanların vatandaşlık görevini namına getirmesine çok sevindim. İnşallah tümce aynı hareketi yapar. Sanayide abiyle tanıştım ve masrafları karşılayabileceğimi söyledi. Namına haddinden fazla teşekkür ederim. Bunu yapmayan insanlar dahi var bu hassasiyetinden muhit Mehmet gösterişli çok teşekkürname ederim” diye niteleyerek konuştu.Share: