Başkan Günel, Pohang Belediyesi heyetini ağırladı

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kore Cumhuriyeti Pohang Belediyesi heyetini makamında ağırladı. Kuşadası Belediyesi’nin çalışmaları ile ilişik yerine Başkan Ömer Günel’den bilgelik düz Koreli heyet, Kuşadası ile cömert kent koyulmak istediklerini belirtti.

Kore Cumhuriyeti Pohang Belediyesi’nden gelen 3 kişilik yıldız bilimi, Kuşadası Limanı’nda incelemelerde bulunduktan sonradan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e zarafet ziyaretinde bulundu. Pohang Belediyesi Firez ve Turizm Müdürü Otopark Jin Sang, Sakat Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Jong Kyung Hong ve Kore Valiler Derneği Türkiye Temsilcisi Yongdurk Park Yeri’tan oluşan heyet, Kuşadası Belediyesi’nin yaptığı icraat ve etkinlikler ve hayat geçirilebilecek ortak projeler ile ait olarak Başkan Ömer Günel’le bilgelik alışverişinde bulundu.

Kuşadası Belediyesi’nin çalışmalarını çok beğendiklerini tamlayan Koreli gök bilimi, Kuşadası ile ahi şehir kalkışmak istediklerini ifade etti. Pohang Belediyesi heyetinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu dile getiren Başbuğ Ömer Günel ise turizm kentlerinin uluslararası alanda geliştireceği diplomatik ilişkilerin önemine ilgi çekti. – AYDIN

Share: