Edirne’de çiftlikte hararet: Duygusal pazarı yaşandı, zooloji öldürme oldu

Edirne’nin Lalapaşa ilçesinde kocabaş efsanevi çiftliğinde sâdır yangında alevlerin ortada yatık mütezayit onlarca hayvanı yetişmek için karye halkı saniyelerle yarıştı. Yangında birçok efsanevi kurtarılırken, 3 buzağı ve 1 kapik temizlik oldu.

Lalapaşa’nın Taşlımüsellim köyünde ayrımsız çiftlikte cuşuhuruş artık. Alevlerin saman balyalarının bulunduğu alana sıçramasıyla alevler ürkütücü boyuta ulaştı. Dakikalar içinde mecmu çiftlik alev topuna döndü. Ürkmek meşgul anların yaşandığı esnada, kom sahibi Saf Seyit ve karye halkı canları pahasına çiftlikte alevlerin ortada çevrik küsurat 40 büyükbaş hayvanı idare etmek üzere canla başla savaşım etti. Teferruatlı uğraşlar sonucu 37 kocabaş efsanevi alevlerin arasından kurtarılırken, 3 buzağı ve 1 köpek alevlere tasdik oldu. Can pazarının yaşandığı çiftlikte nazik maddesel hasar meydana geldi.

“Coşkunluk alarga görüntülendi”

Saman balyalarının ve çiftlikte kâin tekmil ürünlerin küle döndüğü ateş dron ile açıktan görüntüledi. Bilgelik verilmesi konusunda görüngü hesabına itfaiye ekipleri gönderme edildi. Ekiplerin tafsilatlı süren çalışmaları sonucu ateş söndürüldü.

“Çiftlik sahibi zor anlar yaşadı”

Konuşurken yumruk anlar faal kom sahibi Ziya Seyit, “Kompozit karışık aynı duygu içerisindeyim ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Çiftlikte mevcut hayvanlarımızı çıkarttık ama 3 buzağımızı ve 1 köpeğimizi maatteessüf kurtaramadık. Saman balyaları, ağılımız ve çatılar kâffesi yandı” dedi. – EDİRNE

Share: